Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Wohler iVAM1-3 & 2-2 AV Monitörlerine HDR Tespiti ve Dolby Kod Çözme Opsiyonu Ekledi
Wohler iVAM1-3 & 2-2 AV Monitörlerine HDR Tespiti ve Dolby Kod Çözme Opsiyonu Ekledi
26.07.2021 10:24

Görüntü, ses ve veri takip çözümleri üreticisi Wohler Technologies, iVAM1-3 ve iVAM2-2 16 kanallı ses/görüntü monitörlerine HDR tespit ve Dolby kod çözme opsiyonu ekledi. 

HDR tespiti yeni ürünlerle birlikte tedarik ediliyor, ve var olan müşteriler tarafından da Wohler’in web sitesinden ücretsiz bir yükseltme olarak indirilebiliyor. HLG, PQ, SLOG3 durum ekranında HLG olarak görüntülenirken, HDR10 ile HDR10+ formatları durum ekranında ayna görüntüsü olarak veriliyor. Bu özellik on Wohler’in iAM-12G-SDI monitöründe de var.

V serisi için çıkan bu yeni Dolby opsiyonu, Dolby D, DD+ ve E seslerin izlenmelerini destekliyor ve ek donanım gerektirmeden, uygun lisansın satın alınmasıyla mevcut iVAM ünitelerine eklenebiliyor. Önceki Dolby sürümleri gibi Dolby Zoom özelliği operatöre çok sayıda Dolby akışının ve diğer kanalların haricinde tek bir Dolby bit akışının içerisine hızla “zoom” yapma imkânı veriyor. Böylece operatör, işleme dahil edilen ses kanallarını hemen dinleyebiliyor ve ilgili Dolby üstverilerini görebiliyor.

Output-Mix Routing opsiyonunun eklenmesiyle Dolby çiftleri de özel ön ayarlara eklenebiliyor ve özel çıkış hedeflerine yönlendirilebiliyor.

Mühendislik Yöneticisi Amol Natekar şöyle konuştu: “iVAM1-3 ile iVAM2-2 monitöre Dolby dinleme opsiyonu eklemesi ve iVAM ile12G-SDI’ya HDR tespiti kazandırması, Wohler’i müşterinin sorun yaşadığı birçok noktayı ve takip gereksinimini karşılama konusunda bir adım önde tutmaya devam ediyor. İvmeyi devam ettirmekten ve mevcut çözümlerimize değer katmaktan mutluyuz.

Wohler ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.