Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fletcher Kiralama Portföyüne Sony HDC-P31 POV Sistemini Ekledi
Fletcher Kiralama Portföyüne Sony HDC-P31 POV Sistemini Ekledi
27.07.2021 11:18

Yayın ve kurum içi yapım alanlarında uluslararası düzeyde bir kiralama firması olan Fletcher Group, spor yayınları, gösteriler ve konserler gibi canlı eğlence ve etkinlikler için yüksek kaliteli, özel kamera teknolojileri sunuyor. 25 yıllık deneyim ve Emmy ödülü sahibi şirket, NFL, NBA, MLB, NHL ve diğerleri için en yenilikçi ve akılda kalıcı görüntüleri yarattı. 

Uzun süredir Sony müşterisi olan Fletcher, kamera portföyüne düzinelerce HDC-P31 ekledi. Küçük boyutlu, HD, POV sistem kamerası üç adet 2/3 inç CMOS sensöre sahip olup, uzaktan kumanda yetenekleri ve HDR iş akışları desteği sunuyor.

U.S. Specialty Capture & NEP Broadcast Services Başkanı Dan Grainge, Fletcher ve diğerlerine NEP’in teknoloji seçim ve kullanım sürecinde yardımcı oldu. Ekibi bu sıralar uzaktan kumanda ve HDR çekim yapabilen, çok yönlü yeni kamera teknolojisi arıyordu. Grainge Sony’den başkasını düşünmedi ve HDC-P31 aldı. 

Esnek ve hafif kameralar, NBA All-Star Game, The Big Ten (1080p HDR) ve The Women’s Final Four gibi birçok yüksek profilli spor etkinliğini destekledi. 

Müşterilerin HDR görüntülere ilgilerinin artmasına paralel olarak, Grainge HDR çekim yapmak için bir seçenek olarak HDC-P31 kameralara sahip olmaktan memnunken, HDC-P50 ise 4K HDR gereksinimlerini karşılıyor. Gösteriler ve dış yayın araçlarının paylaşıldığı koşullarda bu kameraların aynı anda SDR ve HDR çıkış verme yeteneklerini de değerli buluyor. 

Dahası, Grainge HDC-P31’in uyarlanabilirliği ve bütünleştirme kolaylığının yanı sıra boyutunun da bir tercih nedeni olduğunu düşünüyor. “HDC-P31 P1 ile aynı boyutta ve geliştirilmiş kalite sunuyor. Bu sayede P1 kameralarımızın kullanıldığı yerlere koyabiliyoruz. HDC-P31 kameranın, yerine geldiği P31 ile aynı biçime sahip olması bir avantaj. HDC-P31 ile rekabet edebilecek başka kameralar piyasada var ama daha büyükler, ve uzak yerlerde kısıtlı alanlar nedeniyle çoğunlukla küçük boyuta ihtiyacımız oluyor. Ayrıca HDC-P31 kamerada daha iyi bir çip var ve bunun dış yapım araçlarındaki en son kameralarla eşdeğer olması bizim için önemli. Artık teknolojilerimiz bir araya bütünleşiyor ve aynı platform üzerinde denetlenebilmesi, Sony kameralı bir Sony araçta kullanılırken çok zaman kazandırıyor. HDC-P31, diğer Sony P1 ve P50 kameralarımızla birlikte kolayca kullanılabiliyor ve aynı programda birlikte kullanıldıklarında iyi eşleşiyorlar.

Grainge ilk tercih nedeni olmasa da, HDC-P31 kameranın robotik yeteneklerinin mevcut sağlık ve güvenlik kurallarına uymaya yardımcı olduğunu ve doğal yapısıyla sosyal mesafe gereksinimlerine uygun olduğunu da belirtti. Kameranın menülerine de uzaktan erişimin avantajlarından yararlanmayı, bakım, yükseltme ve güncellemeleri de uzaktan yapabilmeyi umuyor.

Grainge ile Fletcher’daki ekibinin defalarca Sony ürünlerini tercih etmelerinin asıl nedenlerinden birisi, aldıkları destek. “Sony sadece çok iyi ürünlere sahip olmakla kalmayıp, işbirliğine dayalı hizmet de sunuyor. Yeni teknoloji satın aldığımız veya yeni iş akışları benimsediğimiz zaman, Sony’nin gereken eğitimi ve desteği sağlayacağını biliyoruz. Ürünlerine, personeline, uzmanlığına güveniyoruz ve yıllar içerisinde oluşturduğumuz işbirliğine dayalı ilişkiden memnunuz. Sony’nin müşterilerini dinlediğinden ve yeni çözümler geliştirilirken yaptığımız geri bildirimleri ve hatta yaşadığımız zorlukları bile dikkate aldığından eminiz.