Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TVU Networks - Blackbird İşbirliği Sayesinde TVU Producer ile Bulut Tabanlı Gerçek Zamanlı Kurgu
TVU Networks - Blackbird İşbirliği Sayesinde TVU Producer ile Bulut Tabanlı Gerçek Zamanlı Kurgu
24.09.2021 19:15

Bulut ve IP tabanlı canlı görüntü çözümleri uzmanı TVU Networks, Blackbird bulut tabanlı görüntü kurgu ve yayın platformunun geliştiricisi ve satıcısı Blackbird plc ile işbirliği yapıyor. Bu anlaşma ile Blackbird’ün gerçek zamanlı kurgu araçları TVU Producer bulut tabanlı canlı yapım platformuna eklenerek, güçlü bulut kurgu ile tamamlanan kolay kamera – bulut – tüketici iş akışlarına giden yolun kapısı açılıyor.

Kurgu uzmanları için içeriğe erişimin iyileştirilmesi TVU’nun bulut tabanlı çözümlerini mümkün olduğu kadar güçlendirme vaadini güçlendiriyor. Spor yapımları TVU ekosisteminden çıkmadan birden fazla ISO kaydına hemen erişebildiği için, yapımda, OTT veya web’de yer alabilecek ya da sosyal medyada paylaşılabilecek görüntülerin zamanında kurgulanmalarını kolaylaştırıyor ve hızlandırıyor. Kurgu uzmanları projelere başlamadan önce dosyaların yüklenmelerini beklemek zorunda olmadıkları için aynı verimlilikler politik tartışmalardan konserlere kadar diğer etkinlikler için de canlı yapım iş akışlarını geliştirebiliyorlar. 

 Blackbird tüm bilgi ve beceri düzeyleri için eksiksiz özelliklere sahip bir görüntü kurgu yazılımıyla kare hassasiyetinde kurgu sağlıyor. Tarayıcı tabanlı bu platform, gerçek zamanlı görüntü ve ses geçişleri, alfa kanal bindirmeleri, renk düzeltme, altyazı ve kapalı yazılarla 12 adede kadar görüntü, 36 adede kadar ses kanalını destekliyor. Blackbird ayrıca sosyal medya platformlarına, OTT, web ve diğer dijital platformlara doğrudan yayın imkânı veriyor. 

TVU Producer bulut ortamında gecikmesiz güçlü canlı çok kameralı görüntü yapımları sağlıyor. TVU’nun canlı görüntü vericileri serisi kullanılarak istenen kameradan TVU Producer’a canlı iletim yapılabiliyor, TVU Grid ve TVU RPS’den canlı sinyaller alınabiliyor, ya da mobil aygıtlardan canlı görüntüler almak için TVU Anywhere uygulaması kullanılabiliyor. Diğer geçişler arasında özgün geçişler, grafik bindirmeler, gelişmiş ses miksi, kapalı yazı ekleme ve canlı izleyici etkileşimi var.

TVU Networks ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 363 04 04 numaralı telefondan Alen Elektronik’i arayabilirsiniz.