Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sözcü Web TV Canlı Yayınlara Başladı
Sözcü Web TV Canlı Yayınlara Başladı
26.11.2021 15:16

Uzun bir süredir dijital platformlarda internet tabanlı iste ve izle VoD (Video on demand) içerikler üreten Sözcü Web TV, artık canlı yayınlarla gündemin nabzını tutmaya başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Sözcü Web TV yetkilileri şunları söyledi:

Sözcü, güçlü haberci kadrosuyla gazete olarak 2007’den beri yayın hayatına kesintisiz şekilde devam ediyor. Gelişen teknolojiyle birlikte insanların ihtiyaç ve talepleri de değişiyor. Sıcak gündem takibi için gazetenin yanında daha hızlı bir mecra olan dijital yayın platformlarında da olmak gerekiyor. Özellikle pandemi sürecinde değişen tüketici davranışları, dijital yayın dünyasına da ekstra bir ivme kazandırdı. Bizim bir Web TV’miz vardı, ancak canlı içerikler üretmiyorduk. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de konjonktür değişiyor. Sağlık, politika ve ekonomideki hızlı gelişmeler ve değişimler, insanların bilgiye daha hızlı ulaşma isteğini doğurdu. Uzun süredir haber içerikleri oluşturuyorduk. Yeni ekipman yatırımımızla canlı içerikler üretip, gündemin nabzını daha hızlı tutmaya başladık. 

Amacımız gelişen teknolojiyi en doğru, en verimli ve en hızlı şekilde kullanmaktı. Bir taraftan geleneksel haberciliğimizi devam ettirmek,diğer taraftan dijital yayıncılığın nimetlerinden faydalanmak istiyorduk. Konu ile ilgili uzun araştırmalar,farklı ürün demoları ve testleri yaptık. Haber dünyası 7/24 yaşayan bir sektör.Bizim için aldığımız üründen daha önemlisi, alabileceğimiz teknik destekti. Bu yüzden tercihimiz 4K Promedya’dan yana oldu. Bu süreçte bizleri yeni nesil teknolojilerle buluşturan, her zaman destek olup her an yanımızda olan 4K Promedya’ya teşekkür ederiz.

Sözcü Web TV, avantajlarından dolayı Newtek markasının en üst modeli olan 8 M/E Tricaster 2 Elite modelini kullanıyor. Yayın formatı olarak 4K yayın yapıyor. Aynı anda 32 kanal kaynak kullanabiliyor. Skype, Zoom, Microsoft Teams gibi popüler yazılımlar üzerinde bağlantılar kurabiliyor. Sınırsız sanal stüdyo sahneleri oluşturup real-time kullanabiliyor. Kamera tarafında BirdDog P400 4K PTZ kamera kullanıyor. Ve tüm bu sistem sadece Cat6 kablo üzerinden NDI olarak çalışıyor.

Sözcü Web TV projesinde kullanılan ekipmanlar hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 00 30 numaralı telefondan 4K Promedya’yı arayabilirsiniz.