Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Atomos Ninja V+ ve Canon EOS R5 ile 8K ProRes RAW Kısa Macera Filmi
Atomos Ninja V+ ve Canon EOS R5 ile 8K ProRes RAW Kısa Macera Filmi
25.10.2021 13:40

‘An Invitation – A Colour the Trails Story’, macera filmleri çeken Levi Allen’ın bir kısa filmi. Filmde atlet, aktivist ve dağ bisikletçisi Judith Milay’in ABD’nin batı kıyındaki sıradağlarda yaşadığı maceralar, Ninja V+ ve Canon EOS R5 kombinasyonuyla 8K ProRes RAW formatında çekildi. 

Bu filminde Levi, 8K ProRes RAW formatının tüm gücünden yararlandı. Levi bu inanılmaz dinamik, portatif ama buna rağmen güçlü paketle çok çeşitli doğa koşullarında harika çekimler yaptı.

ProRes RAW

ProRes RAW 2021 yılında otuzdan fazla kameranın Atomos ile ProRes RAW kombinasyonunu desteklemesiyle ivme kazanmaya devam ederek, RAW görüntü çekimi için sektör standardı olma konumunu güçlendiriyor. ProRes RAW, RAW görüntülerin görsel ve iş akışı avantajlarını, ProRes’in inanılmaz gerçek zamanlı performansı ile bir araya getiriyor. Format film çekenlere görünümleri ayarlarken ve parlaklık ile gölge ayrıntılarını zenginleştirirken çok geniş enlem alanı sunduğu için HDR iş akışlarında ideal. Hem ProRes RAW hem de daha yüksek bant genişlikli, daha az sıkıştırmalı ProRes RAW HQ destekleniyor. Yönetilmesi kolay dosya boyutları dosya aktarımını, medya yönetimini ve arşivlemeyi hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor. ProRes RAW formatı Final Cut Pro, Adobe Premiere Pro, Avid Media Composer yazılımlarının yanı sıra, ASSIMILATE SCRATCH, Colorfront, FilmLight Baselight ve Grass Valley Edius gibi bir dizi diğer uygulamada tamamen destekleniyor.

Atomos ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.