Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Rycote Nano Shield Mikrofon Sünger Kiti
Rycote Nano Shield Mikrofon Sünger Kiti
25.10.2021 13:42

Rycote; en hafif, en küçük, en hızlı ve en gelişmiş mikrofon sünger kitiyle seviyeyi yükseltiyor. Zeplin’e benzer şekli uzaktan tanıdık gelebilse de, yakından bakmak onu şimdiye kadarki en gelişmiş mikrofon sünger kiti yapabilecek yeni tasarım ve mühendislik özelliklerini açığa çıkarıyor.

Yeni bir standart

Nano Shield rüzgâra karşı ileri düzeyde koruma ve iyileştirilmiş akustik saydamlık sunuyor. Kitler Modular Windshield Kit’lerden daha küçük ve ortalama %30 daha hafif. Yeni Lyre yuvalar daha yumuşak ve el tutuş gürültüsünü daha iyi azaltıyor. Nano Shield Kit’ler genel anlamda performans ve çok yönlülük açısından çıtayı yükseltiyor.

Mix-n-Match sepet tasarımı

Nano Shield kitlerin benzersiz manyetik görünümlü sepet tasarımı, sepetin iki yarısını kolayca ayarlayarak çeşitli mikrofon boyutlarına uyacak şekilde düzenlenebiliyor. Her boyutta yarım sepet, başka bir boyuttakiyle karşılıklı kilitlenebiliyor. Her şeyin sıkıca sabitlenmesi ve gürültü olmamasını garantilemek için iki de manuel kilitli kızak var. Yarım kafesleri birbirinden ayırarak mikrofonlara hızla ve kolayca erişilebiliyor.

Hafif, küçük, esnek

Nano Shield kitleri standart kitlerden %30 daha hafifler ve aynı mikrofonlarla kullanıldığında daha az yer kaplıyorlar. Sepet kafes, sağlamlıkla esnekliği bir araya getiren yarı-sert malzemeden yapıldı. Mekânlardan açık havaya çıkılırken fazladan mikrofon süngeri kolayca eklenebiliyor.

Gelişmiş Lyre yuvalar

Rycote firmasının patentli Lyre yuvası, Nano Shield kitler için özel olarak yeniden tasarlandı. Temelde şekli aynı görünse de, malzemeleri, inceliği, ağırlık merkezi ve mekanik özellikleri, mikrofonun yönlendirildiği tarafa daha hafif bir el tutma tepkisi sağlarken, mikrofonların alçalmasını veya yanlara hareket etmesini engellemek için diğer yönlerde daha sabit duruş sağlamak için yeniden tasarlandı. 

Alet gerekmez

Nano Shield’ın üzerindeki Lyre yuvalar ve montaj çubuğu, çubuğa takılı başparmak tekerleği gevşetilip sıkılarak ayarlanabiliyor, konumlandırılabiliyor ve çıkarılabiliyor. Benzer şekilde döner kol, bütünleşik PCS ucu veya 3/8” yiv için değiştirilebilen adaptörlü sürtünme freni tekerleği gevşetilerek yeniden konumlandırılabiliyor. 

RF filtre ve alçak kesim XLR

Kitlerle birlikte teslim edilen, göze batmayan XLR kablolarında hem aktif hat içi filtre, hem de geçiş yapılabilen 80Hz alçak kesim (phantom güç gerektirir) var. Geçiş yapılabilen 60Hz alçak kesim, MZL, Digital Mics ve diğer kablo modelleri de çıkacak.

Rycote ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.