Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AKG by HARMAN Ara İki Paternli USB Mikrofonu
AKG by HARMAN Ara İki Paternli USB Mikrofonu
26.11.2021 15:00

Ses, görüntü, aydınlatma ve kontrol teknolojileri alanında küresel firmalardan HARMAN Professional Solutions, iki paternli AKG Ara USB kapasitif mikrofonunu piyasaya sürdü.

AKG Ara sayesinde içerik yaratıcılar ve müzisyenler üstün konuşma netliği ve harika vokal ve enstrümantal parçalar için kolayca stüdyo kalitesinde, 24 bitlik, 96 KHz sesler kaydedebiliyorlar. İki ses alım paterni, tek bir kaynak veya salondaki herkes üzerinde odaklanıyor. Yönlendirmeli Front (kardioid) patern doğrudan mikrofonun önünden ses yakalayıp diğer taraflardan gelen sesleri ret ettiği için podcast sunucuları, blogger’lar, oyun oynayanlar, görüntülü konferanslar, insan sesi ve müzik aleti kaydedenler için ideal. Front + Back (omni) patern ise her taraftan eşit dağılımlı olarak ses aldığı için çok sayıda konuşmacısı olan söyleşileri kaydetmek için uygun.

HARMAN Professional Solutions Kayıt ve Yayın Direktörü Chris Hansen şunları söyledi: “AKG Ara’daki en iyi özellik, çeşitli kullanıcılar için çok sayıda hedefi gerçekleştirebiliyor olması. Kristal netliğinde ses kalitesi ve zarif görünümüyle söyleşilerin ve video bloglarının seviyesini yükseltmek için mükemmel. Harika ses yakalayan bir mikrofonla oyunlardaki sesleri iyileştirmek isteyenler için de harika. AKG Ara’nın seçilebilen ses alım paternleri ve 120dB maksimum SPL değeri, müzisyenlere gruptaki herkesi kaydetmek için bol miktarda fazlalık payı sunuyor. Her şeyden iyisi, USB bağlantısı ve sınıfına uygun sürücüleri sayesinde tak-çalıştır kolaylığına sahip olması.

AKG Ara’nın patern seçimi, mikrofon sesi kesme, kulaklık ses yükseklik düğmesi gibi gerekli işlevleri, kolay erişim için mikrofonun ön tarafına yerleştirilmiş. Bir 3.5mm kulaklık jakı, gecikmesiz ses takibine imkân veriyor.

AKG Ara’nın az yer kaplayan küçük boyutu ve çok yönlü montaj seçenekleri, hem masa üstü kullanım hem de stüdyo senaryoları için ideal. Ara birlikte verilen askı ve zemin sehpası kullanılarak bir masa üzerine kurulabiliyor, mikrofon kolu (boom) veya standart bir mikrofon sehpasına takılabiliyor, ya da bir mobil aygıt ve opsiyonel adaptörle birlikte hareket halinde kayıt yapılabiliyor.

Mikrofonla birlikte verilen aksesuarlar arasında 2 metre USB-C - USB-A kablo, bir 3/8-inç - 5/8-inç yivli mikrofon sehpası adaptörü ve Ableton Live 11 Lite kayıt yazılımı için bir ücretsiz kayıt kartı var. AKG Ara mikrofon başlıca tüm internet canlı ses akışı, görüntülü konferans ve müzik kayıt uygulamalarıyla kusursuz çalışıyor.

AKG ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.