Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > ORION’un Tercihi FUJINON Premista Zoom Lens Oldu
ORION’un Tercihi FUJINON Premista Zoom Lens Oldu
26.11.2021 15:17

35 yılı aşkın süredir ışık ve kamera kiralama hizmeti sunan ORION, Türkiye’nin pek çok önde gelen uzun metraj film ve reklam prodüksiyonlarının hayata geçirilmesini sağlayan, sektörün öncü firmalarındandır. 

Geçen yıl itibariyle yeni bir yapılanmaya giden ORION, yeni sinema lensi yatırımında FUJINON Premista sinema lensini tercih etti. FUJINON tarafından özel olarak “large-format” için üretilen Premista serisi, yüksek optik kalitesi ve kompakt tasarımı ile son dönemde birçok kiralama firması tarafından en çok tercih edilen sinema lensi oldu. 

28 - 100 mm. ve 80 - 250 mm. olmak üzere, iki modelin birlikte alımını gerçekleştiren ORION, olağanüstü optik kalitesi sayesinde Premista serisi ile elde edilen görüntülerin Prime lens görüntüleri ile denkleşebilmesinin ve bu lenslerin uyum içerisinde aynı sette birlikte kullanılabilmesinin kendilerine büyük bir esneklik sağladığını vurguluyor. ORION, bu esneklik sayesinde, son dönemde artan Netflix yapımları ile birlikte yoğunlaşan iş planlarının kolaylıkla organize edebiliyor. Optik kaliteden ödün vermeden tasarlanan Premista large-format zoom lensi, son dönemdeki projelerinin neredeyse tamamında yoğun bir şekilde kullanan ORION, lensin görüntü yönetmenleri tarafından çok beğenildiğinin en yakın şahidi. 

Görüntü Yönetmeni Mirsad Herović, ilk kez kullandığı FUJINON Premista Zoom lens ile ilgili yorumlarını FUJINON Premista Ürün Müdürü Hideyuki Kasai ile paylaşırken. 

Premista’nın optik kalitesinden çok etkilendiğini ve bundan sonraki projelerinde sıklıkla Premista’yı tercih edeceğini belirten Herović, gerçek renk tonlarına hakim ve yumuşak geçişler ile bütünlüğün bozulmadığı görüntüler ile Premista’nın sinematografik bir anlatımı mümkün kıldığını özellikle belirtiyor. 

ORION’un çekimleri devam eden son projesinin setinden - Görüntü Yönetmeni Mirsad Herović.
ORION’un çekimleri devam eden son projesinin setinden – ORION Işık ve Kamera A.Ş.’nin Kurucusu Hakkı Yazıcı & Görüntü Yönetmeni Mirsad Herović.
Yeni yapılanma sonrasında Kemerburgaz’daki yeni yerlerinde ORION Genel Koordinatörü Ozan Özgür Arıcan, FUJINON Premista Ürün Müdürü Hideyuki Kasai ve Görüntü Yönetmeni Mirsad Herović ile birlikte.

FUJINON ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.