Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FUJINON MK Serisi Cine Lensler Şimdi X Bayonet ile de Uyumlu
FUJINON MK Serisi Cine Lensler Şimdi X Bayonet ile de Uyumlu
26.11.2021 15:21

Fotoğraf geleneğinden beslenen ve fotoğraf sektöründe ilgi odağı olan Fujifilm, X-T3 modelinden başlayarak X-T4 modeliyle çok kısa sürede video sektöründe de güzel bir yere geldi. F-Log resim profili, gövde içi görüntü sabitleme, dahili kayıtçıya 10 bit görüntü kaydedebilme gibi video için büyük imkanlar sağlayan ve rakipler arasında iyi bir yer edinmesini sağlayan özelliklerle sevilerek kullanılan X sistem gövdeler, artık daha da kuvvetli. Broadcast yayıncılık ve sinema sektörü için lider seviyede lensler üreten FUJINON, MK serisinde X bayonet’e de yer vererek X sistem makinelerin seviye atlamasına imkan sağladı. Geleneksel fotoğraf lenslerinde yaşanan breathing (nefes alma) ve odak kayması gibi problemlerin tamamının önüne geçilen cine lenslerle çekilen görüntüler artık çok daha sinematik. 

MK serisinde iki adet lens ile tamamlanan odak skalası şu şekilde; MKX 18-55mm T2.9 ve MKX 50-135 T2.9. Operatörlerin lens değişimi sonrası kalibrasyon problemi ve follow focus, mattebox gibi aksesuarlarda uyum problemi yaşamaması için iki lens aynı uzunluk ve ağırlıkta tasarlandı. Zoom, diyafram ve netleme halkaları üzerinde bulunan 0.8 MOD standart diş ile sisteminize kolaylıkla entegre edebileceğiniz bu lens iş akışında ciddi bir avantaja sahip oluyor. Gövde ile elektronik olarak da bağlantı kuran lens exif bilgisi vermesiyle de kolaylık sunuyor. 

Macro kabiliyeti bulunan MK serisi bu cine lensler ile Fujifilm X gövdeyi kullanan görüntü yönetmeni 18 ile 135mm arasında tüm aralığı ; T2.9 diyafram açıklığı, daha az kromatik sapma, daha kaliteli bokeh’ler, daha sinematik zoom ve netlik geçişleriyle elde etmiş oluyor. Super35mm sensör uyumlu MK serisi cine lensler RF, E ve X bayonet alternatifleriyle satılmakta. 

X bayonet uyumlu bu lensleri deneyimlemek ve yurtdışı fiyatlarıyla garantili şekilde satın almak için Fujifilm Türkiye Showroom’larına uğramanız yeterli.

Fujifilm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.