Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Mobil Ağ Üzerinden LiveU Portatif 8K Canlı Yayın Sisteminin Başarısını Kanıtlamasıyla Artık Fiber Kurulum Olmadan 8K Canlı Yayın Mümkün
Mobil Ağ Üzerinden LiveU Portatif 8K Canlı Yayın Sisteminin Başarısını Kanıtlamasıyla Artık Fiber Kurulum Olmadan 8K Canlı Yayın Mümkün
21.01.2022 11:42

NHK Technologies, Inc., ASTRODESIGN, Inc, LiveU Japan K.K., SANSHIN ELECTRONICS CO., LTD. ve NTT DOCOMO, INC., Nisan 2020’den beri değerlendirmekte ve denemekte oldukları taşınabilir canlı görüntü yayın çözümleri olan LiveU içeren bir 8K canlı yayın sisteminin başarılı bir şekilde kendini kanıtladığını (Proof of Concept) duyurdu.

Bu sistemle, 8K canlı görüntü yayınları artık düşük bir maliyetle pratik olarak sunulabilir ve 8K yüksek çözünürlüklü görüntünün kullanımı, canlı yayın, eğlence, tıbbi bakım ve izleme sistemleri gibi çeşitli içerik türlerine genişletilebilir. Bu sistemin taşınabilirliğinden yararlanarak, 8K canlı yayının otomobil yarışlarında da başlaması da yeni bir fırsat olabilir.

Bu 8K canlı yayın sistemi, özel bir 8K kamera AA-4814-B, LiveU 4K canlı yayın saha ünitesi LU800 ve mobil ağ üzerinden bağlanan kod çözücü LU4000’den oluşuyor. ASTRODESIGN tarafından yeni geliştirilen Video Correction Device, her bir LiveU ünitesi arasında gerçekleşebilen sinyal alım zamanlama farklarını gerçek zamanlı olarak düzeltebiliyor.

Bu aynı zamanda 4G/5G kablosuz iletim kesintisini otomatik olarak tanıyıp düzelterek, kararlı ve istikrarlı 8K görüntü iletimi sağlıyor. Bu sistem kullanılarak 8K video, LiveU tarafından 5G yüksek hızlı geniş bant ağı üzerinden, fiber kurulum olmadan iletilebiliyor.

LiveU ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.