Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > RTS Digital Partyline İnterkom Sistemi: OMNEO Ana İstasyon ve DBP Kemer Paketi
RTS Digital Partyline İnterkom Sistemi: OMNEO Ana İstasyon ve DBP Kemer Paketi
28.03.2022 11:59

OMS (OMNEO Main Station), ortak hatlı interkom (partyline intercom ) sistemleri için hibrid bir IP/dijital/analog ana istasyon ve RTS Digital Partyline adlı büyük bir yeni ürün ailesinin temel bileşeni.

OMS, tiyatrolar, ibadethaneler, yayın, AV kiralama, endüstriyel tesisler ve eğlence/etkinlik mekanları dahil olmak üzere geniş çeşitlilikte müşteriler için çok amaçlı bir iletişim aracıdır. Kullanıcının bütçesine ve uygulama gereksinimlerine uyacak şekilde beş ayrı lisanslı yapılandırmada sunuluyor: Advanced, Intermediate and Basic dijital (her biri OMNEO’lu); Analog Plus ve Analog (sadece analog ortak hatlı sistemler için ana istasyon opsiyonları).

Küçük boyutlu bir 1RU kasa içinde sunulan OMS, hem kablolu/kablosuz hem de IP/dijital/analog cihazları birbirine bağlayabilen, benzersiz çok yönlü ve uygun maliyetli bir çözüm. Eksiksiz TCP/IP bağlantıları desteklenir. Piyasadaki mevcut sistemler yalnızca analog, yalnızca dijital, patentli veya Dante uyumlu olmayan ürünler sunarken, OMS tüm standartlar ve formatlar arasında köprü kuran RTS (Request To Send) ilkesiyle çalışır.

Analogdan dijital ve IP’ye köprü

Analog ortak hat kullanıcıları, eski donanımlarının çalışma ömrünü uzatırken IP iletişim dünyasına girebilirler.

Ölçeklendirilebilir

Kullanıcının ihtiyaçlarına göre büyütmek için beş farklı yapılandırmada alınıp, yazılım lisansı güncellemeleri yoluyla yükseltilebilir.

Çok yönlü

Dört adede kadar farklı format arasında çevrim yapar: OMNEO (Dante, AES70 ve daha fazlası), RVON, dört telli AIO ve iki telli.

OMNEO IP Teknolojisi

Dante (ses aktarımı), AES70 (cihaz kontrolü) ve daha fazlasını bir araya getiren OMNEO, OMS’nin RTS Digital Matrix ürünleriyle (ADAM, ADAM-M, ODIN, KP serisi tuş panelleri ve ROAMEO DECT kablosuz interkom dahil) ve RTS Dijital Partyline ailesinin yeni üyeleriyle bağlantı kurmasına olanak tanır. Bu nedenle OMS, eski ekipmandan en son teknolojiye giden bir yol sunabilir ve kullanıcıların bir matris sisteminin karmaşıklığı olmadan bir IP altyapısının esnekliğine geçiş yapmalarına olanak tanır, ve tüm bunları mevcut analog ortak hat donanımlarının yatırım değerini koruyarak gerçekleştirir.

DBP (Digital Beltpack)

DBP, PoE (Power over Ethernet 802.3af ve 802.3at) üzerinde çalışan ve OMNEO IP teknolojisini (Dante, AES70 ve daha fazlası) kullanarak bağlantı kuran, dört kanallı/dört düğmeli, kablolu bir bel çantası. Eşsiz hibrid tasarımı hem dijital ortak hat hem de matris tuş paneli modlarını destekler: dijital ortak hat cihazı olarak kullanım için DBP bir OMS’ye bağlanır; noktadan noktaya iletişim gibi işlevsellik dahil olmak üzere taşınabilir bir tuş paneli olarak kullanım için DBP, ADAM/ADAM-M kasalarındaki OMI kartlarına veya ODIN kasalarındaki OMNEO bağlantı noktaları dahil olmak üzere OMNEO kullanılarak herhangi bir RTS dijital/IP matris ürününe bağlanabilir. DBP, bağlandığında ve açıldığında doğru çalışma modunu (dijital ortak hat/OMS veya tuş paneli/matris) otomatik olarak seçer.

Hibrid işlevler

DBP, OMS (OMNEO Main Station) ile ortak hat modunda veya RTS matrisi (ODIN/ ADAM) ile taşınabilir tuş paneli modunda çalıştırılabilir. Tek bir aygıt bütün işi görebilir.

Seri bağlantı

DBP, OMS/ODIN/ADAM aracılığıyla bir PoE anahtarına bağlanabilir ve altı adede kadar DBP birbirine seri, zincirleme (daisy chain) bağlanabilir.

Kolay kullanım

Hızlı kurulum ve sezgisel kullanım için tam renkli simge tabanlı menü navigasyonu ile hafif ve ergonomik tasarım sunar.

RTS ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.