Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sennheiser Digital 6000 Kablosuz Sistemi Super Bowl LVI Maçının Devre Arasındaki Konserde Harika Ses Sağladı
Sennheiser Digital 6000 Kablosuz Sistemi Super Bowl LVI Maçının Devre Arasındaki Konserde Harika Ses Sağladı
28.03.2022 12:32

Los Angeles Rams ve Cincinnati Bengals, Los Angeles’ın yeni 5.5 milyar dolarlık SoFi Stadyumu’nda Super Bowl LVI’da karşı karşıya gelirken, stadyumdaki hayranlar ve dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca izleyici için cazip dakikalar, rap ve hip-hop’taki en büyük isimleri bir araya getiren, tarihi devre arası performansıydı. 50 Cent, Kendrick Lamar, Mary J. Blige, Dr. Dre ve Eminem dahil olmak üzere altı konserden beşi, kusursuz performans gösteren Sennheiser’ın Digital 6000 kablosuz sistemini kullanarak performans sergiledi.

Fotoğraf: Gettyimages

Bu yılki Super Bowl Weekend, Los Angeles’ta birkaç üst düzey etkinlikle başladı, özellikle Cuma günü Crypto.com Arena’da Bud Light Super Bowl LVI Music Fest ve Cumartesi günü West Hollywood’daki The Grove alışveriş merkezinde VIP yayın yöneticileri için özel bir parti dikkat çekiciydi. Her iki Super Bowl öncesi etkinliğinde de mega star Blake Shelton, Sennheiser’ın Digital 6000 kablosuz sistemini kullanarak oyununun zirvesinde performans sergiledi. Sahnede eşi ve Los Angeles’lı Gwen Stefani’nin de düet performansına eşlik ettiği Shelton, on yılı aşkın bir süredir canlı performanslarında yalnızca Sennheiser mikrofonlarını kullanıyor.

Devre arasında üstün Sennheiser performansı

Rams ve Bengals arasındaki rekabet, muhteşem bir futbol sezonunun doruk noktasıydı. Boyut, yetenek ve teknik karmaşıklık açısından eşi benzeri olmayan yıldızlarla dolu Super Bowl LVI devre arası gösterisi de önemli bir etkinlikti. 50 Cent, Kendrick Lamar, Mary J. Blige, Dr. Dre, Eminem ve Snoop Dogg’un rap ve hip-hop tabanlı performanslarının yer aldığı gösteri, kusursuz ses için Sennheiser’ın Digital 6000 kablosuz mikrofonun sistemini kullanan altı sanatçıdan beşi ile 14:40 dakika sürdü. 

Fotoğraf: Gettyimages

Digital 6000: sanatçıların tercihi

Super Bowl için teknik ve RF planlaması aylar öncesinden başlayıp mevcut frekans bantlarına bağlıyken, Trenda ve PWS, sanatçıları ekipman tercihlerine uygun hale getirmek için ellerinden gelenin en iyisini yaptılar. “Sanatçılar farklı mikrofon sistemleri talep ederken, ‘Tamam, bir Sennheiser Digital 6000 mikrofon getirirseniz, bunun için belirli bir frekans aralığımız var’ diyoruz, bu yıl Sennheiser’a 600 MHz aralığını tahsis ettik.

Devre arası performanslarında, sanatçıların büyük çoğunluğunun Sennheiser’ı kullandığı görüldü:  Trenda , “Dr. Dre, Mary J. Blige, Eminem, Kendrick Lamar ve 50 Cent, Sennheiser Digital 6000 sistemindeydi ve MD 9235 kapsüllerle birleştirilmiş SKM 6000 vericileri kullanıyorlardı” dedi.

Her yıl başarılı olan bir çözüm

Rakip Super Bowl takımları belli yıllarda farklılık gösterebilirken, Sennheiser her yıl güvenilir bir performansçı olarak ortaya çıkıyor.  Trenda: “Bu noktada, Super Bowl’da yıllardır Sennheiser kablosuz sistemlerini kullandık ve kurduğumuz tüm Sennheiser sistemleri arasında Digital 6000 ile en iyi güvenilirliği elde ettik. Kalabalık bir RF ortamında, cömert bir frekans ayar bant genişliğine sahip.

Blake Shelton ve Sennheiser ile Los Angeles’ta maç öncesi

Super Bowl 29 yıl sonra ilk kez Los Angeles şehrine döndüğünde, kutlama ve maç öncesi parti için geçerli bir neden vardı. Düzenlenen etkinlikler arasında Crypto.com Arena’da (eski adıyla Staples Center) düzenlenen Bud Light Super Bowl LVI Müzik Festivali de vardı ve Cuma günü performansı ülkenin süper starı Blake Shelton tarafından yönetildi.

Evolution: Sahne donanımının omurgası

Shelton’ın sahne donanımı için Sennheiser mikrofon sıkıntısı yok. Davullarda, Evolution serisi mikrofonlar, pedallı davulda bir e 602 ve bir e 901, trampet üzerinde bir e 905, sehpalı vurmalı çalgılarda bir e 904s ve zemin vurmalılarında bir e 902 ile bol miktarda mikrofonu var. Pedallı zil-trampet takımı (hi-hat) ve ritmik ziller için Baisley, e 914 küçük diyaframlı mikrofonları ve zil spot mikrofonları olarak Neumann KM 185 süper kardioid mikrofonları kullanıyor. Gitar ve pedallı çelik kabinler için e 906 ve MD 421 dinamik mikrofonların bir kombinasyonunu kullanıyor. Son olarak, Baisley, Hammond B3 Leslie’yi Sennheiser e 906s ile mikrofonlandırdı, düşük roll-off anahtarı devredeyken kabinin üst kısmına kalıcı olarak monte etti. Bu arada, alt rotor, düşük frekansları yakalamak için bir e 902 mikrofon ile donatıldı. Shelton, “Enstrümanın tüm spektrumunu yakalamak için harika bir kombinasyon” dedi.

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.