Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AJA Io X3: Thunderbolt 3 Üzerinden Çok Kanallı 2K/HD/SD Video I/O
AJA Io X3: Thunderbolt 3 Üzerinden Çok Kanallı 2K/HD/SD Video I/O
28.03.2022 13:34

AJA Io X3, tüm ana NLE uygulamalarının yanı sıra OBS Studio, vMix ve Telestream Wirecast gibi diğer video uygulamalarını destekleyen 60p’ye kadar HD/2K sinyal veya dosyalarla yüksek kaliteli HDR veya SDR video çalışması için uygundur. Tek bir Thunderbolt 3 kablosuyla bağlanan ve esneklik için ikinci bir Thunderbolt konektörü sağlayan Io X3’ün kompakt ve sessiz form faktörü sette, stüdyoda, etkinlilerde veya kurgu odasında idealdir.

Io X3 arka paneli, SD/HD/2K video ardışık düzenlerinde hemen hemen tüm ihtiyaçlar için zengin, erişimi kolay bağlantı sunar. Güç, birlikte verilen AC adaptörü veya pil gücüyle endüstri standardı 4 pimli XLR aracılığıyla sağlanır. Çift Thunderbolt 3 bağlantı noktası, diğer Thunderbolt aygıtlarına geçiş için ikinci bağlantı noktasıyla bir dizüstü bilgisayar, masaüstü PC veya Mac’e ana bilgisayar bağlantısı sağlar. Düzenleme için senkronize edilebilmeleri için harici cihazların makine kontrolüne RS-422 dahildir. Analog ses, bir DB-25 bağlantı noktası aracılığıyla sunulur ve tüm 8 kanal giriş veya çıkış olacak şekilde yapılandırılabilir. HDMI giriş ve çıkış bağlantı noktaları, HDR ve SDR video dahil olmak üzere kolay izleme veya video giriş kaynaklarına erişim sağlar. Referans girişi, Io X3’ü, zaman kodu için LTC girişi ve çıkışının yanı sıra herhangi bir ana saat kaynağına bağlar. 4 çift yönlü 3G-SDI bağlantı noktası, tercih edilen video uygulamasına uyacak şekilde çok kanallı girişler veya çıkışlar olarak yapılandırılabilir ve sahada, kurguda veya sette kolaylık sunar. Kompakt tasarımı, kolay raf montajı sağlayarak iki Io X3 cihazının yalnızca 1RU’da rahatça oturmasına olanak tanır. Bu, OBS Studio gibi uygulamalar için 8 kanala kadar tamamen yapılandırılabilir video I/O için yüksek kanal yoğunluğuna izin verir.

 Io X3, çok kanallı I/O sunar ve HDMI çıkış bağlantı noktası tüm bu kaynakları tek bir ekranda görüntüleyebilir. OBS Studio, tümü tek bir I/O cihazından izlemeyi kolaylaştırmak için Io X3 ile yapılandırılabilir. Gömülü 16 kanallı SDI ve 8 kanallı HDMI sesin yanı sıra analog ses girişleri, çıkışları veya her ikisi de standart bir Tascam DB-25 bağlantısı aracılığıyla desteklenir.

Io X3, Apple Final Cut Pro, Avid Media Composer ve Adobe Premiere Pro dahil olmak üzere tüm önemli NLE (non-linear editing) uygulamaları için bu NLE iş akışı şemasında gösterilen bir dizi pratik ve kolay kullanımlı destek sunar. Tanıtımlar, haber görüntüleri, spor, uzun biçimli içerik veya diğer zorlu video ortamı içeriklerinin düzenlenmesi olsun, Io X3 mükemmel ortağınızdır.

AJA’nın Io X3 modeli ve diğer ürünleri  hakkında daha fazla bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.