Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Fujifilm, NAB Fuarında Mo-Sys ve APG Media ile Sanal Prodüksiyon için FUJINON Zoom Lens Meta Verilerinin Verimliliğini Anlattı
Fujifilm, NAB Fuarında Mo-Sys ve APG Media ile Sanal Prodüksiyon için FUJINON Zoom Lens Meta Verilerinin Verimliliğini Anlattı
22.04.2022 11:17

FUJIFILM North America Corporation firmasının Optik Cihazlar Bölümü, Las Vegas’ta düzenlenen 2022 NAB Fuarına geri dönmekten memnuniyetini açıkladı. Fujifilm, Mo-Sys ve APG Media ile ortaklaşa, sanal prodüksiyonu ve artırılmış gerçeklik teknolojilerini ve yeteneklerini kolaylaştıran en son lens teknolojisini sergiledi ve ayrıca katılımcılara çeşitli FUJINON sinema ve yayın lensi ürünleri ve aksesuarlarını tanıttı.

FUJIFILM North America Corporation, Optik Cihazlar Bölümü Ulusal Satış Müdürü Stosh Durbacz şöyle konuştu: “NAB 2022’de yalnızca sektördeki meslektaşlarımızla bizzat bağlantı kurmayı değil, aynı zamanda bu kritik sektör uzmanları grubuyla birinci sınıf lens yelpazemizi sergilemeyi de sabırsızlıkla bekledik. Prodüksiyon iş akışlarını iyileştirmek için tasarladığımız ürünleri tanıtıp sergileyerek, katılımcıları sanal prodüksiyon ve artırılmış gerçeklik dünyasına getirmekten heyecan duyduk.

Fujifilm’in büyüyen sanal prodüksiyon ve artırılmış gerçeklik dünyasındaki rolü, gelişmiş ve yenilikçi kamera robotiği ve sanal prodüksiyon teknolojilerinin ünlü yaratıcısı ve üreticisi Mo-Sys ve LED görüntü duvarı teknolojisinde endüstri uzmanları olan APG Media ile ortaklaşa sergilendi. Mo-Sys StarTracker kamera izleme teknolojisine sahip Fujinon yayın ve sinema lenslerini ve APG Media’nın son teknoloji ürünü 1,5 mm piksel aralıklı LED duvarını kullanan Fujifilm, uçtan uca bir LED prodüksiyon iş akışını sergiledi ve sinematik ve yayın sanal prodüksiyonu için özel bir çözüm tasarlamanın avantajlarını vurguladı.

Durbacz sözlerine ekledi: “Sanal prodüksiyon ve artırılmış gerçeklik, her zamankinden daha fazla ve özellikle de son iki yılda endüstrimizin büyüyen ve önemli bir parçası olduğunu kanıtladı. NAB Fuarı topluluğunu bu gelişen pazar segmentinin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla mevcut ve gerekli olan teknoloji ve yetenekler hakkında eğitmek için Mo-Sys ve APG ile ortak çalışmaktan gurur duyuyoruz.

NAB 2022’deki FUJINON ürün tanıtımları:

  • Hızlı ve hassas nesne izleme performansı için Bir Mo-Sys U50 Remote Head üzerine yerleştirilmiş UA107x8.4AF (Otomatik Odak) lens.
  • Yeni Chrosziel Drive Unit ve ZEISS eXtended Data ile birlikte geniş formatlı Premista serisi sinema lensleri, lens verilerinin doğruluğunu düzene sokma ve artırma fırsatları yaratan benzersiz bir teknoloji sunuyor.
  • Modern uzaktan ve robotik çekim ihtiyaçlarını desteklemek için S10 dijital sürücü üniteleriyle donatılmış portatif yayın zoom lensleri.
  • 125 kat ile dünyanın en yüksek yakınlaştırma oranına sahip UA125x8 4K uyumlu yayın lensi.
  • Nispeten hafif yapısında (yaklaşık 5.5 kilogram) 24-1100 milimetrelik inanılmaz bir aralık sunan, Super 35 Musashi genişleticiye sahip UA46x9.5 portatif 4K yayın lensi, vahşi yaşam, spor ve erişim ve taşınabilirliğin gerekli olduğu her ortam için ideal.
  • FUJINON kutu tipi ve portatif lensler için güncellenmiş zoom ve odak denetleyiciler.

Fujifilm ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 522 20 32 numaralı telefondan Fujifilm Türkiye’yi arayabilirsiniz.