Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Telos Alliance Omnia VOLT Yayın Ses İşlemcisi
Telos Alliance Omnia VOLT Yayın Ses İşlemcisi
18.04.2022 13:11

Omnia VOLT, birden çok ödül kazanan Omnia.11, beğeni toplayan Omnia.9, güç dolu Omnia 7 ve şu anda hizmette olan 13.000’den fazla Omnia ONE’ı tasarlayan ekipten “sınıfının en iyisi” işleme performansını sunar. Yayında olan binlerce ünite ile VOLT, diğerlerinin üç raf ünitesinde sağladığından daha fazla ses performansı ve işlem gücünü tek bir ünitede sağlar. Şimdi yeni Version 2.0 ile daha da iyileştirildi.

Telos, VOLT ile yayın amaçlı dijital sinyal işleme (DSP) teknolojisinin kurallarını adeta yeniden yazarak, algoritmalarında ince düzenlemeler yaptı ve en iyi sesli, en güçlü ve çok yönlü 1RU boyutlu ses işlemcisini yarattı. QuickTweak sistemi, kullanıcıların tam da istedikleri sesi hızla elde etmelerine yardımcı olur. VOLT birkaç dakika içinde yayına alınabilir ve harika bir ses elde edilebilir, günümüzün istasyonları ve programları için tasarlanan ön ayarlar seçilerek sadece birkaç dokunuşla benzersiz bir sonik kişilik yaratılabilir.

VOLT, DSP|Core aygıt yazılımı modül sistemi sayesinde piyasada değerli bir ses işlemcisi olmaya aday. Bu sistem, yalnızca aygıt yazılımını güncelleyerek VOLT’un farklı ihtiyaçlara hizmet edecek şekilde yeniden kullanabileceği anlamına gelir. FM VOLT’u bir AM birimine veya bir HD/DAB veya SG kutusuna dönüştürme yeteneği, her VOLT’ta dahili bir özellik olarak gelir ve her DSP|Core aygıt yazılımı paketinin ücretsiz olması, tek bir pakette dört işlemci almak gibi. Modüller VOLT FM, VOLT AM, VOLT HD PRO ve VOLT SG’yi içerir. Her Core, kendi uygulaması için ince ayarlar yapılmış, sistem DSP’sini farklı kullanım durumlarının benzersiz taleplerine göre optimize eden bir özellik kümesine sahip.

VOLT FM - 6 adet AGC (Automatic Gain Control) bölümü (5 çoklu bant + 1 geniş bant), 5 bant, zaman ayarlı sınırlayıcılar, Dynamics Engine mimarisi, Frank Foti’nin en yeni düşük bozulmalı kırpıcı tasarımı ve yüksek kaliteli kompozit stereo üreteç içeren Killer Omnia FM sesi sunar. Onlarca modern ön ayar, ürün kutudan çıkar çıkmaz harika bir ses sunar. STL’i beslemek için stüdyo tarafı çalıştırılabilir veya vericide FM kompozit oluşturulur.

VOLT AM - AM radyonun zorlukları için özel olarak tasarlandı. Çok yönlü sınırlayıcı öncesi ve sonrası eşitleme ile günümüzün AM istasyonları için oluşturulan üstün dar ve geniş bant ön ayarları, kullanılmakta olan banttaki en temiz ve en güçlü sinyali verir. Kırpıcıdan (clipper) sonra uygulanan Asymmetrical Modulation ve Tilt, eski vericilerden bile daha iyi performans alınmasına yardımcı olur.

VOLT HD PRO - HD Radio, DRM, DAB, web akışları ve diğer sıkıştırılmış medyanın yanı sıra ortak program ve stüdyo prodüksiyonları için özel olarak üretildi. Seçilebilir bant genişlikleri ve geçiş temas noktalarının (crossover) yanı sıra Telos’un özel Sensus algoritmaları, düşük bit hızlarında bile kayıplı sıkıştırma yapaylıklarının azaltılmasına yardımcı olur. Uyduya çıkış (uplink) bağlantısından önce ortak program prodüksiyon zincirine konduğunda, her bölüm net, temiz ve dinleyicilerin fark edebileceği derecede tutarlılığa sahip olur. Sinyal işlemeli kulaklık dinleme uygulamaları için süper düşük gecikme sunar. VOLT HD PRO, kazanç denetimi, sınırlama ve program dağıtımı için genel amaçlı bir işlemci olarak kullanılabilir.

VOLT SG (Stereo Generator) - Sistemin ana işlemci (genellikle istasyonda) ile vericideki gelişmiş kompozit özelliklere sahip özel amaçlı bir MPX stereo jeneratör arasında bölünmesi istenen durumlarda kullanım için. VOLT SG, Telos’un diğer Omnia işlemcilerinden biri olan VOLT FM ile veya başka bir üreticinin herhangi bir işlemcisi ile eşleştirilebilir. VOLT SG, Omnia 11 ile aynı “One Louder” gömülü pilota sahip.

Telos Omnia ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.