Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > TSL NAB 2022 Fuarında SAM-Q Ses Takip Platformunun IP Ağ İşlevlerini Genişleten SAM-Q-NET ve SAM-Q-EDIT Araçlarını Tanıttı
TSL NAB 2022 Fuarında SAM-Q Ses Takip Platformunun IP Ağ İşlevlerini Genişleten SAM-Q-NET ve SAM-Q-EDIT Araçlarını Tanıttı
18.04.2022 13:16

Yayıncıların uygun maliyetli, ağ bağlantılı ses izleme gereksinimlerine yanıt veren TSL, ünlü SAM-Q Audio Monitor ürünlerini yeni SAM-Q-NET ve SAM-Q-EDITtools araçları ile genişletti. NAB 2022’de tanıtılan bu en son güncellemeler, ST 2110-30, ST 2022-7 desteği ve NMOS dahil olmak üzere çoklu kontrol seçenekleri ile TSL’nin SAM-Q gelişmiş ses izleme yeteneklerini IP ağ bağlantılı bir dünyaya taşıyor. Dahili yedekli 1G Ethernet bağlantısı, 10G bağlantısının gerekli olmadığı durumlarda ses izleme için kurulum maliyetini büyük ölçüde azaltıyor.

 Ses takip dinlemesi, ağ bağlantılı ve yeni nesil platformlara ve izleyici deneyimlerine doğru ilerledikçe, geleneksel I/O bağlantı kutuları ve yazılım odaklı çözümler arasındaki farklar belisizleşiyor. TSL’nin SAM-Q ses monitörü, kullanıcıların operasyonlarını farklı ortamlara uyarlamalarına izin verme yeteneği bakımından benzersiz. Gerektiğinde etkinleştirilip devre dışı bırakılabilen çeşitli işletim modlarını destekleyen SAM-Q, stüdyo tesislerinde, naklen yayın araçlarında, ana kontrol konumlarında ve playout tesislerinde operasyonel konumlarda aynı ölçüde elverişli. Mevcut mod yelpazesiyle, yapılandırman istenmeden değiştirilmemesini sağlamak için menü erişimi kilitlenmeden önce, bulunduğu konumun kullanım gereksinimlerini ve yetenek seviyesini karşılayacak şekilde yapılandırılabiliyor.

Yayın IP kurulumları söz konusu olduğunda kontrol önemli bir unsur olduğundan, TSL, SAM-Q-NET’i geleceği de hesaba katarak NMOS desteği ve TSL RESTful API dahil olmak üzere hem ağ bant içi hem de bant dışı kontrol seçenekleriyle donattı. Ünitenin entegre edilebileceği kontrol sistemlerinin sayısını en üst düzeye çıkaran TSL, kullanıcılara kurulumlarını planlama konusunda seçenek ve esneklik sağlayarak, ellerindeki görev için doğru donanımı seçmelerine olanak tanıyor.

Yeni TSL SAM-Q-EDIT, sistem tasarımcılarının ve mühendislerinin hareket halindeyken yapılandırmalar oluşturmasına, modları uygulamasına, kaynakları ve ses yüksekliği problarını planlamasına, kaynak adlarını girmesine ve ön panel arayüz ayarlarını kontrol etmesine olanak tanıyan çevrimdışı bir kurgu ve düzenleme aracı. Yapılandırmalar bir etkinlik veya olay yerine varıldığında yüklenmeye hazır olduğundan, kurulum süresini kısaltarak ve ön panel menüleri aracılığıyla yapılandırma oluşturma ihtiyacını ortadan kaldırarak operasyonları hızlandırıyor. Ayrıca, tüm ünite parametrelerinin görsel olarak sunulması sayesinde, kullanıcılar bir SAM-Q ses monitöründe oluşturulan yapılandırma dosyalarını kolayca görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve ayrıca içe aktarılan dosyalar için SAM-Q birim bilgilerinin bir çıktısını görüntüleyebilir.

TSL Products ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.