Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Müzik Grupları, Şarkıcı ve Söz Yazarları İçin Sennheiser XS Wireless IEM Kulak İçi Dinleme Sistemi
Müzik Grupları, Şarkıcı ve Söz Yazarları İçin Sennheiser XS Wireless IEM Kulak İçi Dinleme Sistemi
24.05.2022 18:37

Müzisyenler kariyerlerinin bir noktasında, performanslarının genel kalitesini iyileştirmek için daha iyi donanıma ihtiyaçları olduklarının farkına varırlar. Ses kalitesini bir üst seviyeye taşımanın önemli bir unsuru da kulak içi dinleme sistemi. Beğenilen Evolution Wireless IEM sistemlerinin üreticisi Sennheiser, şimdi, eğimli zemin hoparlörlerinden (floor wedge) kablosuz IEM (In-ear monitor) çözümlerine geçerek gösterilerini profesyonelleştirmek isteyen müzisyenler için XS Wireless IEM’i piyasaya sürdü.

XS Wireless IEM (veya kısaca XSW IEM), kişisel ses takibi için eksiksiz bir başlangıç seti olup, basit, esnek ve güvenilir kablosuz kulak içi dinleme için yeni bir standart belirlemek üzere tasarlandı. Sistem, kullanıcıların profesyonel UHF frekansı aralığında hızlı bir şekilde, yönetimi kolay kablosuz bağlantı kurmalarını sağlar.

Geriye dönmek yok

Sennheiser Ürün Müdürü Bertram Zimmermann şöyle konuştu: “Müzisyenler bu kablosuz kulaklığı denedikten sonra, zemin hoparlörlerine dönmek istemeyecekler. Sesteki fark çok açık. Kendinizi zemin monitörleri, yan dolgular ve hatta PA aracılığıyla iyi duymak gerçekten zor olabilir. Ses, özellikle hareket ettiğinizde sürekli değişir ve mekândan mekâna da çok farklıdır. Monitör sesini artırarak kendinizi daha iyi duymaya çalışmak, işi daha da kötüleştirir, hatta işitme hasarına yol açar. Ayrıca, dinleyiciler için genel ses önemli ölçüde bozulacaktır.”

Bütün bunlar, bir sanatçıyı iyi bir provadan veya harika bir gösteriden uzaklaştırabilir, çünkü ne kendilerini tam olarak duyabilir ne de diğer müzisyenlerle nasıl uyum sağlayabilirler. Kulak içi dinleme bu sorunları ortadan kaldırır: XSW IEM, müzisyenlere sahnedeki yerlerinden ve konumlarından bağımsız olarak, tutarlı, güvenilir bir ses verir. Duydukları ayrıntı ve saydamlık, ince ayar yapmalarına ve performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olur. Herhangi bir geri yankı riski büyük ölçüde azalır.

Zengin özellikli başlangıç seti

XSW IEM, profesyonel düzeyde kablosuz bağlantı sağlamak için UHF bandını kullanır. Düzenlenmiş ve önceden hesaplanmış frekans ön ayarları, müzisyenlerin kolaylıkla ve bir çırpıda çalışmaya başlamalarını sağlar. İstenirse iletim frekansları manuel olarak da seçilebilir.

Hem alıcı gövde paketindeki (bodypack ) hem de rafa monte vericideki arkadan aydınlatmalı ekranlar, zayıf aydınlatma koşullarında bile ayarların net bir şekilde görülmesine yardımcı olur. Ayrıca sistem, kullanıcının işitmesini korumak için bir sınırlayıcı ve ayrıntı ve anlaşılırlığı artırmak için yüksek frekanslı bir güçlendirme sunar.

Bir kızılötesi sensör, birden fazla vücut paketi alıcısını tek bir vericiye kolayca senkronize etmeye yardımcı olur.

Ürün paketinin içeriği

XSW IEM, kulak içi kulaklıklar ve pillerle birlikte bir stereo gövde paketi alıcısı ve antenli bir stereo verici, raf montaj kiti ve çeşitli ülke adaptörleriyle birlikte bir güç kaynağı içerir.

Başlangıç düzeyinde, bir verici ve herhangi bir sayıda vücut alıcısı kullanmak, bir grubun sesini izlemenin çok uygun maliyetli bir yoludur. Kariyerlerinin sonraki bir noktasında, daha bireysel miksler oluşturmak isteyebilirler ve bunu sadece ek bir IEM vericisi ile yapabilirler.

XSW IEM, XSW kablosuz mikrofon ailesi ve cihaz vericileri ile uyumlu beş UHF frekans aralığında kullanılabilir.

Frekans aralıkları ve maksimum RF gücü:

  • A: 476 - 500 MHz (30 mW)
  • B: 572 - 596 MHz (30 mW)
  • C: 662 - 686 MHz (30 mW)
  • E: 823.2 - 831.8 MHz (30 mW)
  • K: 925.2 - 937.3 MHz (10 mW)
  • Anahtarlama (switching) bant genişliği: 24 MHz’e kadar
  • AF frekans tepkisi: 45 Hz - 15 KHz

Sennheiser ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 293 37 50 numaralı telefondan Metan’ı arayabilirsiniz.