Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel Bolero İnterkom Sistemi, Günlük Tiyatro Prodüksiyonları için Comédie-Française’e Güçlü ve Güvenilir Çözüm Sağlıyor
Riedel Bolero İnterkom Sistemi, Günlük Tiyatro Prodüksiyonları için Comédie-Française’e Güçlü ve Güvenilir Çözüm Sağlıyor
21.06.2022 12:23

Riedel Communications, dünyanın en eski aktif tiyatro şirketi olan Comédie-Française’in, Riedel’in Bolero kablosuz interkom sistemini ana mekânı olan Salle Richelieu’da bağımsız bir yapılandırmada kurduğunu duyurdu. Bolero sistemi, bu tiyatro salonunda teknisyenler tarafından günlük prodüksiyon için kullanılan mevcut kablosuz UHF interkom sisteminin yerini aldı.

860 koltuklu Salle Richelieu’de, Comédie-Française (diğer adıyla La Maison de Molière) her gün provalar ve akşam gösterisi için üç kereye kadar set değişikliği gerçekleştirerek, interkom sistemini sekiz ila 10 saat arasında güçlü ve güvenilir bir şekilde kullanıyor. Ek olarak, 160 teknisyenin rotasyonu ile tiyatro şirketi, kemer paketi kullanıcıları arasında zahmetsiz ayar değişiklikleri gerektiriyor. Son olarak, Salle Richelieu 230 yaşın üzerinde ve her türlü yeni teknolojinin binanın mimari mirasını değiştirmeden ve zarar vermeden kurulması gerekiyor.

Tüm bu kriterleri karşılamak için Comédie-Française, Riedel’in tiyatro şirketine hızlı ve esnek bir yapılandırma sağlarken güvenilir çalışma ve aslına sadık ses kalitesi sağlayan Bolero sistemini seçti. Sistem için lisansla etkinleştirilen bir yükseltme olan Bolero Standalone Application, bir interkom matrisine ihtiyaç duymadan bir web tarayıcısı aracılığıyla 100 adede kadar antenin ve kemer paketinin kolayca kurulmasına ve yapılandırılmasına izin vererek, “tak-çalıştır” kolaylığı sunuyor. Şu anda, Comédie-Française 30 adet Bolero kablosuz kemer paketi kullanıyor ve tam kapsama için Salle Richelieu salonuna beş tane anten yerleştirildi.

Comédie-Française Teknik Direktör Yardımcısı Patrick Moch açıkladı: “Riedel’in Bolero’su operasyonlarımız için mükemmel bir seçimdi. Sistem son derece güvenilir olduğunu kanıtlamakla kalmayıp, merkezi olmayan bir çözüm olarak tarihi binamıza kurmak çok kolay oldu. Tek yapmamız gereken, antenleri tam ses kapsama için ihtiyaç duyduğumuz yerlere yerleştirmekti; matris gerekmedi. Ve her birine 10 adede kadar kemer paketi bağlama imkânı ile diğer çözümlere kıyasla ihtiyaç duyulan anten sayısını yarıdan fazla azaltabildik. Dahası, teknisyenlerimiz farklı kullanıcılar arasında ayarları değiştirmeyi kolaylaştıran özelleştirilebilir yapılandırma profillerini seviyor.

Riedel Communications Fransa ve Afrika Satış Müdürü Sébastien Gryspeert şöyle konuştu: “Comédie-Française bir Fransız kültür kurumu ve Bolero sistemimizin perde arkasında her gün izleyicilere harika deneyimler sunmak için çok önemli bir rol oynaması bizim için bir onur. Ayrıca, sistemin modülerliği, tiyatro şirketinin zaman içinde daha fazla kemer paketi, Artist matris veya SmartPanel’ler eklemesine olanak tanıyacak ve ihtiyaçları değiştikçe geleceğe hazır bir çözüm sunacak.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.