Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FOR-A FA-1616 Çok Kanallı Sinyal İşlemciler
FOR-A FA-1616 Çok Kanallı Sinyal İşlemciler
21.06.2022 14:42

FOR-A Corporation of America, bu yılki NAB Fuarında yazılım tanımlı mimariye sahip yeni FA-1616 çok kanallı sinyal işlemcisini tanıtarak, endüstrinin SDI’dan IP’ye hızlı geçişini desteklediğini gösterdi. IP ile kullanıcılar, daha yüksek çözünürlüklü görüntüleri, büyüyen bir over-the-top (OTT) pazarını ve daha iyi altyapı bağlantısını destekleme becerisini kazanıyor. Yine de yayıncıların donanım yatırımlarını bu teknoloji açığını kapatan seçeneklerle korumaları gerekiyor. FOR-A, IP dünyasına esnek, uygun maliyetli bir geçiş yolu sağlayan FA-1616 da dahil olmak üzere yeni bir ürün serisi geliştirdi. SMPTE ST-2110 ve ST-2022 I/F özellikli FA-1616, SDI ile IP arasında geçişin yanı sıra IP’den IP’ye ve SDI’dan SDI’a geçişler de sağlayarak, SDI ve IP hibrid çalışmalar için ideal olan optimal bir ağ geçidi sunuyor.

FA-1616 çok kanallı sinyal işlemci serisi, üç olağanüstü çok yönlü performans seçeneği sunar. Bu üç model, 16 giriş/16 çıkış, seçilebilir 16 I/O veya seçilebilir 32 I/O sağlayarak, kullanıcının sistemi ihtiyaçlarına göre yapılandırmasına olanak tanır. Mevcut genişletme kartları, bit hızları (12G/6G/3G/HD-SDI), IP üzerinden görüntü (SMPTE ST 2022/SMPTE ST 2110) ve ses I/O (gömülü ses, AES/EBU, analog ses, MADI ve Dante) seçimlerine olanak tanır. Ayrıca FA-1616, esnek zaman kodu yönetimi (LTC/ATC/VITC), yüksek kaliteli resim dönüştürme (yukarı/aşağı/karşılıklı çözünürlükler, en/boy oranı, yeniden boyutlandırma/yeniden konumlandırma) ve güçlü görüntü işleme (dinamik aralık dönüştürme ve RGB renk/farksal renk düzeltme modları) sunar. FA-1616’nın kare senkronizörü, 4K/12G-SDI/Yüksek Dinamik Aralık (HDR)/Geniş Renk Gamı ve IP üzerinden görüntüyü (SMPTE ST 2022-6/SMPTE ST 2110) ve ayrıca 4 kanalı bir 4K işlemci olarak bir arada kullanarak 4K UHD ve HD görüntülerin aynı anda işlenmesini destekler. FOR-A serisindeki diğer ürünler gibi, bir web tarayıcısı veya Ember+ üzerinden izlenebilir ve kontrol edilebilir ve SNMP ağ protokolü yoluyla izlenebilir. Her türlü koşulda güvenilirlik ve stressiz çalışmayı garantilemek için tüm modellerde yedekli bir güç kaynağı standart olarak var.

FOR-A Corporation of America Başkanı Satoshi Kanemura bir açıklama yaptı: “Yazılım tanımlı bir mimari, SDI’dan IP üzerinden medyaya uygun maliyetli bir geçiş için mükemmel bir çözümdür. Yazılım aracılığıyla yeni işlevler eklemek, müşterinin sistemi ek donanım yatırımı olmadan kendi ihtiyaçlarına göre yapılandırabilmesi anlamına gelir. Bu aynı zamanda çeşitli sinyal formatlarını kullanan hibrid prodüksiyonların kolayca gerçekleştirilebileceği anlamına da gelir. Bu tür bir dinamik çözüm, FOR-A’yı harekete geçiren itici güç olup, tüm FOR-A ürünlerine güç veren, yenilikçi bir düşünce türüdür.

FOR-A ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.