Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Florida Full Sail University’ye Martin MAC Işık kaynakları
Florida Full Sail University’ye Martin MAC Işık kaynakları
25.07.2022 11:21

Medya ve eğlence profesyonelleri için dünyanın önde gelen üniversitelerinden biri olan Full Sail University, müzik ve kayıt, film ve televizyon, sanat ve tasarım, oyunlar, iletişim, spor yayıncılığı, gelişen yeni teknolojiler ve işletme alanlarında akredite dereceler sunmakta. Full Sail’in genişleyen kampüsü, en son teknolojiyle donatılmış çeşitli sınıflar, laboratuvarlar, stüdyolar ve performans mekânlarıyla öğrencilere kariyerlerinde karşılaşacaklarıyla aynı donanım ve yazılımlar üzerinde eğitim fırsatı sunuyor.

Üniversitenin canlı etkinlikler için en önemli mekânı Full Sail Live’daki aydınlatma donanımını yükseltme zamanı geldiğinde, personel, hem öğrencilere hem de dışarıdan müşterilere fayda sağlayacak çözümler için yüksek standartlara sahip olmak istedi.

Martin aydınlatma çözümlerinin uzun süredir kullanıcısı olan üniversitenin Etkinlik Operasyonları departmanı, bir P3-300 sistem denetleyicisi ve P3 PowerPort 1500 güç ve veri ünitesiyle çalışan Martin MAC Ultra Performance, MAC Aura PXL ve VDO Fatron 20 ışık kaynaklarını seçti.

Üniversitenin aydınlatma donanımı seçimindeki diğer bir etken ise canlı yayınlanan etkinliklerin artmasıydı. Aydınlatma, kamerada yüz yüze olduğundan farklı göründüğünden, Full Sail Live’ın yeni donatımı, canlı izleyicilere olduğu kadar uzaktaki izleyicilere de iyi görünmek zorundaydı.

Ana spot (nokta ışık) ve profil aydınlatmanın yanı sıra çeşitli gobo efektleri için Full Sail, 13 adet Martin MAC Ultra Performance ışık kaynağı satın aldı. En büyük canlı etkinlikleri desteklemek için tasarlanan yeni MAC Ultra Performance, tüm zoom aralığında son derece parlak hareketli ışıklar, yeni nesil bir kasa sistemi ve son derece yüksek çözünürlüklü optiklerle çıtayı yükseltiyor.

Yaygın (wash) aydınlatma ve benzersiz piksel efektleri için üniversite, 19 kesimli uzun ışık huzmesini 141 pikselden oluşan ayrı bir Aura arka ışığıyla birleştiren, çok kaynaklı bir yaygın ışık olan 34 adet Martin MAC Aura PXL aydınlatma aygıtı sipariş etti. Her iki kaynak için ayrı piksel kontrolü, yaratıcı aydınlatma ve görsel tasarım için tamamen benzersiz fırsatlar sunarak, geleneksel yaygın aydınlatmayı görüntü içeriğiyle birleştirmeyi mümkün kılıyor.

Görüntü içeriğini mekânın ana LED ekranına (Martin VDO Face 5 HC panellerinden oluşur) yaymak ve daha iyi video sunumu amacıyla odadaki gölgeleri en aza indirmek için Lepore ve Rohrbaugh, ana armatürleri Martin VDO Fatron 20 LED video ışık çubuklarıyla destekledi. Her renk için 16 bit görüntü işleme ile hassas şekilde kalibre edilmiş dört sıra LED’den oluşan VDO Fatron 20, sonsuz yaratıcı video eşleştirme olanakları sağlar. Dokuz adet sahada değiştirilebilir ışık yayıcı (Diffuser) ve lens seçeneği, ünitenin yeteneklerini genişletir ve tek bir entegre güç ve veri bağlantısı olması kurulumu kolaylaştırır. Lepore ve Rohrbaugh, mekânın duvarlarına ve tavanına 80 Fatron ışık kaynağını yerleştirdi ve bu donatımı gerektiği gibi genişletmek için ek 40 tane Fatron’u da yedekte tutuyor.

Perde arkasında, personel ve öğrenciler, görüntü içeriğini LED ekran ve aydınlatma armatürleri arasında sorunsuz bir şekilde eşleştirmek için Martin’in yenilikçi P3 kontrol platformundan yararlanıyor. İki adet P3-300 sistem denetleyicisi ana ekrana güç sağlarken, üçüncüsü tüm aydınlatma donanımına güç sağlıyor. Ek olarak Full Sail, donatımı genişletmek için dördüncü bir P3-300 ünitesini yedekte tutuyor. Sezgisel P3 iş akışını yüksek performanslı bir görüntü işleme motoruyla birleştiren her P3-300 ünitesi, 2.080.000 piksele kadar kontrol edebilir ve DMX, Art-Net ve sACN protokolleriyle entegre olabilir. P3 PowerPort 1500 üniteleri, kararlı güç dağıtımı ve yüksek hızlı, yüksek kapasiteli görüntü işleme sağlar.

Martin ürünleriyle ilgili ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin Elektronik’i arayabilirsiniz.