Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Imagine Sektörün İlk Lineer TV Reklam Optimizasyon Hizmetini Sunuyor
Imagine Sektörün İlk Lineer TV Reklam Optimizasyon Hizmetini Sunuyor
24.09.2022 16:02

Imagine Communications, televizyon reklamcılığı ticaretini daha kolay ve daha karlı hale getirerek, ödüllü GamePlan verim optimize edicisini, endüstrinin lineer TV reklam optimizasyonu için ilk anahtar teslimi, bulut tabanlı hizmetini sunacak şekilde genişletiyor. Lineer kanallarda reklam yerleştirmeden maksimum karlılığı elde etmek için tasarlanan GamePlan optimizasyon hizmeti (OaaS), medya şirketlerinin maliyetleri kontrol etmelerine ve optimizasyonun tüm gelir getiren avantajlarına özel uzmanlık veya kaynaklar eklemek gerekmeden ulaşmalarına olanak tanır. GamePlan’deki gelişmeler, IBC 2022’de açıklandı.

 

Imagine’in GamePlan optimize edicisi, mevcut bir trafik sistemine entegre edilebilir, bu da premium envanterde manuel reklam yerleştirmeyi ve diğer her şeyin otomatik olarak yerleştirilmesini destekleyen, hibrid bir işlemi mümkün kılar. Yayıncılar ve MVPD’ler (multichannel video programming distributor), giderek daha rekabetçi hale gelen bir pazarda geliri en üst düzeye çıkarmak için yenilikçi yollar ararken, kaynak sınırlamaları ve rekabet eden projeler, reklam optimizasyonunu şirket içinde uygulamak için genellikle caydırıcı rol oynuyor. Imagine GamePlan OaaS, sürekli reklam optimizasyonu kurmak ve gerçekleştirmek için hem kaynaklar hem de uzmanlık sağlayarak kararı ve süreci basitleştirir.

Imagine Communications Ürün Direktörü Graham Heap aktardı: “Müşterilerimizin lineer işlerinde maliyetleri kontrol etmek ve geliri en üst düzeye çıkarmak için net, ikili zorunlulukları göz önüne alındığında, bu güçlü optimizasyonu eksiksiz bir hizmet olarak sağlayarak GamePlan’in değerini bir sonraki seviyeye taşımanın kesinlikle doğru zaman olduğunu düşünüyoruz. GamePlan OaaS, müşterilerimizin en iyi yaptıkları şeye, içeriği düzenlemeye ve reklam satmaya odaklanmalarına izin verirken, Imagine uzmanları, iş koşulları zaman içinde değiştikçe optimizasyon motorundan ve sürekli gelir maksimizasyonundan en iyi sonucu almaya odaklanıyorlar.

GamePlan OaaS, iki düzeyde, birinci sınıf hizmet sunar. Anahtar teslimi hizmette Imagine, hizmeti yalnızca barındırmak, bakımını yapmak ve 7/24 destek sağlamakla kalmaz, aynı zamanda veri uzmanlarına hizmetten en iyi şekilde yararlanmaları için bir satış operasyonunun kampanya yürütme ihtiyaçlarını karşılamak için gereken tüm optimizasyon çalışmalarını gerçekleştirerek sağlar. Verimi en üst düzeye çıkarmak için en iyi kurulum, operasyon, raporlama ve temel performans göstergeleri (KPI’) için sürekli kapsamlı danışmanlık sağlayan Imagine’e özel optimizasyon uzmanlarından koçluk yardımıyla GamePlan OaaS’ı kendileri yönetmeyi tercih eden müşteriler için ikinci bir premium hizmet düzeyi de mevcut.  

GamePlan’in en son sürümü, Amazon Web Services (AWS) bulutunun gücünden yararlanarak medya şirketlerinin paralel olarak daha fazla optimizasyon çalışması gerçekleştirmelerine olanak tanıyarak reklam operasyonlarını ve geliri kolayca ölçeklendirmelerini sağlar. Ayrıca, bilgisayar tarafından oluşturulan optimizasyon senaryoları sağlayan ve kullanıcıların daha fazla senaryo oluşturmasını ve optimum sonuçlara daha hızlı ulaşmasını sağlayan tek tıklamalı bir işlev olan AutoPilot dahil olmak üzere birçok yeni iş geliştirme özelliği de getirdi. Bu çığır açan özellik, medya şirketlerinin saf envanter verimliliği ile kaliteli kampanya etkinliği arasında en uygun dengeyi bulmalarını sağlar.

Imagine Communications ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.