Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > EditShare, IBC’de Kesintisiz İşbirliğine Yönelik Bulut ve Hibrid Medya İş Akışlarını Sergiledi
EditShare, IBC’de Kesintisiz İşbirliğine Yönelik Bulut ve Hibrid Medya İş Akışlarını Sergiledi
22.10.2022 14:02

Öykü anlatıcılarının ortak medya iş akışları oluşturmalarını ve yönetmelerini sağlayan teknolojiler üreten EditShare, en son teknolojilerinin prodüksiyon ve post prodüksiyon için kalite ve verimliliği nasıl artırdığını göstermek için IBC 2022 Fuarındaki yerini aldı. Yapılan demolar, yaratıcı sanatçılara kullandıkları araçlara sorunsuz ve güvenli erişim sağlamak için uzaktan çalışmanın ve bulutun nasıl birlikte çalışabileceğini gösterdi.

Bunun teknolojilerin merkezinde, Media Composer, Adobe Premiere Pro ve DaVinci Resolve dahil olmak üzere popüler NLE (doğrusal olmayan kurgu) platformlarında projeleri senkronize etmek için EditShare depolama alanlarını ve FLOW iş akışı araçlarını kullanma yeteneği yer alıyor. Çekirdek FLOW yazılımının en son sürümü, karmaşık projelerin gerektiği gibi EditShare medya yönetimi ile yaratıcı ekibin kullanması gereken kurgu ortamı arasında taşınmasına olanak tanıyor. Kullanıma hazır bulut ve hibrid iş akışları için en yeni EditShare FLEX yazılım çözümleri paketinin ilk tanıtımı Amsterdam’da yapıldı. FLEX, yaratıcı ekibin ihtiyaç duyduğu her yerde içeriğe anında erişim ile “her yerde çalışma” ortamına geçiş de dahil olmak üzere günümüzün iş dünyasının eğilimlerini yansıtıyor. Bulut depolama ve işlemeyi benimserken, bulut barındırma ve depolama ücretlerinin işletmenin seviyesini yansıtacak şekilde esnediği bir OpEx (operasyon giderleri) finansal modeline doğru gidişe de yanıt veriyor. EditShare EFS Multi-Site da bu IBC’de ilk kez sergilendi. Multi-Site, farklı tesislerdeki EFS kümeleri arasında proje depolarını senkronize etmek için, birden fazla konumda yer alan kullanıcıların dahili dosya hızlandırmadan yararlanmalarına olanak tanıyor. Bu, kullanıcıların çalışmayı tercih ettikleri her yerden içeriğe anında erişime sahip olmalarını sağlıyor. FLEX Cloud Sync, Multi-Site’ın yeteneklerini bulut depolamaya genişleterek erişimde daha fazla esneklik ve arşivlemede güvenlik sağlıyor.

Haber ve spor programlarının hızlı tamamlanması gereken kurguları için FLOW, NDI katkı görüntülerinin doğrudan alınmasını destekleyerek kurguya hemen başlanabilmesine olanak sunuyor. Fuarda MoovIT’in Helmut planlama platformuyla birlikte çalışılarak, EditShare depolama alanını Adobe yazılımına bağlayan pratik yoğun kurgu işlemlerinin gösterimleri yapıldı.

EditShare ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.