Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design Decklink Mini Monitor HD ve Decklink Mini Recorder HD’yi Duyurdu
Blackmagic Design Decklink Mini Monitor HD ve Decklink Mini Recorder HD’yi Duyurdu
22.10.2022 14:04

Blackmagic Design, PCIe kayıt ve oynatım çözümlerinin 3G-SDI ve HDMI bağlantılarına sahip yeni modelleri DeckLink Mini Monitor HD ve DeckLink Mini Recorder HD’yi duyurdu. Popüler DeckLink Mini kartların bu güncellenmiş modelleri, 1080p60 ve 2Kp60 DCI’ya kadar video formatlarını destekler ve derin renk ile daha yüksek dinamik aralık için Rec. 2020 gibi, gelişmiş renk alanlarıyla uyumlu olmak üzere tasarlanmıştır. Yeni DeckLink Mini HD modellerin maliyeti de daha düşük.

DeckLink Mini Recorder HD ve DeckLink Mini Monitor HD, en yüksek 10-bit SD ve HD kalitesinde sıkıştırılmamış ve sıkıştırılmış kayıt ve oynatımı destekleyen, geliştirilmiş ve yüksek kalite video teknolojisine sahiptir. Kusursuz piksellere sahip kayıt ve oynatım için, her iki model de yayın kalitesinde 10-bit YUV ve 12-bit RGB 4:4:4’ü destekler, böylece kullanıcılar nefes kesici görüntü kalitesi ve ayrıntı elde eder. Önceki 1,5G-SDI modellerin yerini alan 3G-SDI yükseltmesi; 1080p60 ve 2Kp60 DCI’ya kadar video formatlarıyla uyumluluk ve Rec. 2020 dahil daha geniş renk alanlarının yanı sıra, RGB video formatları desteği gibi daha fazla özelliğin eklenmesine olanak verdi.

Düşük profilli ve 1 veri yollu 2. Nesil PCI Express kartları olan yeni DeckLink Mini HD modelleri, ürünle birlikte gelen tam yükseklikteki ve düşük profilli PCIe koruyucu kullanılarak, masaüstü veya rafa montajlı sunucu tarzı bilgisayarlara kolayca sığarlar. Deck’lerden, kameralardan ve canlı video kaynaklarından görüntü kaydedebilir ve monitörler, projektörler, medya sunucuları gibi birçok cihaza sinyal gönderebilirler. Bu; kurgulama, görüntü birleştirme, grafik prodüksiyonu ve en yüksek kalite video ve çok yönlülüğün arandığı, sınırsız yayın ve post prodüksiyon koşulları için idealdir.

DeckLink Mini Recorder HD, herhangi bir PCIe bilgisayar ile kullanıcıların, 3G-SDI ve HDMI kaynaklarından yayın kalitesinde video kaydetmesine olanak tanır. Kullanıcılar; HDCAM, D5, SDCAM, Digital Betacam ve daha fazlası dahil olmak üzere, neredeyse her SD veya HD kaynağından görüntü kaydedebilirler. DeckLink Mini Recorder HD ayrıca, OBS gibi popüler internet yayın yazılımlarıyla da çalışır, böylece kullanıcılar kameralardan veya canlı yapım switcher’lerinden görüntü kaydedebilir ve videoyu doğrudan canlı yayınlara entegre edebilirler.

DeckLink Mini Monitor HD, PCIe bilgisayarlar üzerinden yayın kalitesinde 3G-SDI ve HDMI video oynatılmasını sağlar. Doğrudan TV’lerde, video projektörlerinde ve hatta 1080p60 formatına kadar canlı yapım switcher’lerinde oynatım için mükemmeldir. Oynatılan görüntüler, dosyanın piksele piksel kusursuz bir kopyası olduğundan, kullanıcılar kritik görüntüleme için ideal, nefes kesici görüntü kalitesi ve ayrıntı elde ederler. DeckLink Mini Monitor HD en son HDR formatlarını bile destekler, bu nedenle profesyonel olmasına rağmen uygun fiyatlı ve hassas renkli görüntülemeye ihtiyaç duyulduğunda mükemmeldir.

Düşük fiyatları sayesinde kullanıcılar, ihtiyaç duyduklarında kayıt veya oynatım özelliklerini ilave edebilirler. Buna iyi bir örnek, NLE yazılımı kullanılarak görüntüleme yapılırken DeckLink Mini Monitor HD mükemmel bir seçim olacaktır. Basit kayıt işlemine ihtiyaç duyan kullanıcılar, DeckLink Mini Recorder HD’yi seçebilirler.

Blackmagic Design CEO’su Grant Petty şunları söyledi: “DeckLink Mini Recorder HD ve DeckLink Mini Monitor HD, yayın kalitesini çok düşük bir maliyetle sundukları için çok çeşitli iş akışları için mükemmeldirler. Bu yeni kartlara, 1080p60 ve 2K DCI’ya kadar formatlar için desteğin yanı sıra gelişmiş renk alanları ve HDR desteği ekleyebildiğimiz için heyecanlıyız. Neredeyse her bilgisayara, hatta düşük profilli sunucu sınıfı bilgisayarlara bile sığmaları, her kurgu bilgisayarının çok düşük bir maliyetle ve büyüleyici bir yayın kalitesinde video görüntüleyebileceği veya kaydedebileceği anlamına geliyor.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’i arayabilirsiniz.