Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Captivate AV, DiGiCo Quantum 338 ile Zirveyi Yükseltiyor
Captivate AV, DiGiCo Quantum 338 ile Zirveyi Yükseltiyor
23.10.2022 21:34

Sarıp sarmalayan (immersive) deneyimler yaratmak için bir dizi birinci sınıf ses, ışık ve görüntü sistemleri kullanan Captivate AV, 2016 yılından beri Gold Coast’ta eksiksiz prodüksiyon hizmetleri sunan bir sağlayıcı. Şirket, etkinlikler ve kurulumlarda uzmanlaşmış olup, kurumsal etkinlikler, okullar, ibadethaneler, festivaller ve sanatçılar için özenle ısmarlama görsel-işitsel çözümler tasarlıyor. Etkinlikler alanında büyük başarılar elde eden işletmenin genişleyen sistem gereksinimleri, prodüksiyon değerlerini yükseltmek için bir DiGiCo Quantum 338 miks konsoluna yapmasını gerekli kıldı.

Kurucuları Chris Lang ve Russell Baker tarafından yönetilen Captivate AV’nin zengin sektör deneyimi ve özenli müşteri hizmetleri, saygın yaklaşımını şekillendiriyor. Şirketin mevcut DiGiCo eko-sistemlerinin sağlam temeli ve en son teknolojiye olan eğiliminin ışığında Direktör Chris Lang, Captivate AV’nin Quantum 338’in kusursuz entegrasyonunu gerçekleştirdiğini vurguladı.

DiGiCo’nun üstün iş akışlarını artırılmış işlem gücü ve bağlantı kapasitesi ile birleştiren zengin bir dizi özellik sunan Quantum 338, yenilikçi ve güçlü bir çözüm sunuyor. Bünyesinde barındırdığı teknik geliştirmelere rağmen, konsol oldukça küçük kalmaya devam ediyor.

338’in geniş kapsamlı DMI arayüz seçeneklerinden tüm avantajlarından yararlanan Captivate AV, konsollarının DMI portlarını Dante bağlantısı ve KLANG kulak içi sarmalayan (immersive) miksi ile donattı. Chris şu açıklamayı yaptı: “DiGiCo altyapısının bir parçası haline geldiğinden beri KLANG IEM sinyal işleme teknolojisini kullanıyoruz ve harika sese sahip kulak içi miksleri kolaylıkla sunabilmekten mutluyuz. KLANG DMI kartı kullanışlı bir araç ve yakın zamanda envanterimize HMA fiber aracılığıyla da bağlayabileceğimiz bir KLANG:konductor ekledik. Daha büyük çok konsollu kurulumlarımızda da yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.

Gold Coast merkezli bir eğitim merkezi ve Captivate AV müşterisi olan Hillcrest Christian College de Quantum 338’den aynı derecede etkilendi. Son zamanlarda, Disney’in Güzel ve Çirkin adlı animasyon filminin bir okul prodüksiyonunda kullanılmak üzere sistemi kuran Tiyatro Müdürü Anthony Kissick, bu konsolu kullanma fırsatından çok memnun oldu.

Önemli sayıda girdi ve çıktıyı yönetmek için yüzlerce enstantaneyi (snapshot) kapsayan programda Anthony, DiGiCo’nun çevrimdışı kurgu imkânını kullanarak veya provalar sırasında prodüksiyonu önceden programlayabildi. 36 kanallı mikrofonlu kulaklık seti (headset), artı 11 kişilik bir orkestranın (hepsi ayrı ayrı ve geniş bir perküsyon bölümü ile mikrofonlandı) yanı sıra çok sayıda playback kanalı içeren programın mühendislik gereksinimleri genişti. Quantum 338, kanalların verimli ve esnek çalışmasına olanak tanıyan üç ekranı sayesinde Anthony’nin bu karmaşık kurulumu kolayca yönetmesine imkân verdi.

Prodüksiyonu verimli bir şekilde yönetmek için Quantum 338’in kapsamlı özellik setini kullanan Anthony’nin konsolla karşılaşması, sezon için gerçekten olumlu bir deneyim ile sonuçlandı.

DiGiCo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0212 274 69 10 numaralı telefondan Mavi İletişim’i arayabilirsiniz.