Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MA Network Switch Ağ Sinyal Dağıtım Cihazı
MA Network Switch Ağ Sinyal Dağıtım Cihazı
24.11.2022 11:10

Güvenilir ve güçlü bir ağ, günümüz projelerinde çok önemli. Bir ağı sinir sistemiyle karşılaştırabilirsiniz. Aktarılmakta olan aydınlatma, video veya ses gibi verilerden bağımsız olarak, tüm sistemin performansı için gerekli.

Ağların kapasitesi

Ağların kapasiteleri sürekli artıyor. Bu durum, örneğin tek piksel kontrollü LED ışık kaynakları veya Pixel Mapping gibi bir işlev için en yeni kaynakların daha fazla veriye ihtiyaç duyduğu gerçeğine dayanıyor. Ayrıca projelerin talepleri sürekli artıyor. Buradaki bazı önemli kavramlar, uygulamadan bağımsız bir altyapı, daha iyi bir ağ iletişimi ve çoklu veri akışları.

Kolay ve sezgisel ağ yönetimi

Profesyonel kontrol teknolojisi üreticisi olarak MA Lighting’in amacı, en yüksek MA standartlarını karşılayan, sezgisel ve kullanımı kolay ağ bileşenleri geliştirmek. IT bileşenlerinin genellikle uzmanlık bilgisine ihtiyaç duyduğu durumlarda, MA sistem bileşenleri tek bir ortak dil konuşur, böylece ağ yönetimi görevini kolaylaştırır.

Senkron ve gerçek zamanlı

35 yılı aşkın bir süredir aydınlatma kontrol teknolojisinin en ileri noktasında olan MA Lighting, profesyonel kontrol ve ağ teknolojisinin geliştirilmesinde kapsamlı bilgi edindi. Yirmi beş yıl önce MA, kendi ağ protokolünü başarıyla başlattı: MA-Net. O zamandan beri MA-Net sürekli olarak geliştirilmekte olup, senkronizasyon ve gerçek zamanlılık, bu protokolün yüksek verimli olmasına katkıda bulunan birçok faydadan sadece ikisi.

Kalite

Ayrıca MA Lighting, karmaşık ağlar içeren sayısız projede yer aldı ve çalıştı. Kullanıcılarla yakın iletişim, dahili kıyaslama testleri ve sürekli kalite yönetiminin yanı sıra etkili MA ağ eğitimi, MA firmasını bir ağ uzmanı olarak öne çıkardı.

Güçlü omurga: MA-Net2

MA-Net2, tüm MA sistem bileşenlerinin güçlü omurgası ve dili. Bir DMX protokolünden çok daha fazlası. MA sistem mimarisinin ayrılmaz bir parçası. Tüm konsollar, MA NPU (Network Processing Unit) ve MA VPU (Video Processing Unit), MA-Net2 aracılığıyla bağlanır ve uyum içinde çalışır.

Ölçeklenebilir sistem

MA-Net2’nin mimarisi, MA System’ın en küçük yedek çözümden başlayarak kapsamlı çok kullanıcılı/çok konsollu uygulamalara kadar ölçeklenebilirliğine izin verir. Merkezi bir nokta olarak MA Network Switch, oturum başına 256 adede kadar DMX evreni ile eksiksiz grandMA2 sistem performansını ve tam senkronize ışık kaynağı kontrolünü garanti eder. Bu, konsol aracılığıyla tam bir sistem genel görünümünün yanı sıra, sürekli yedekleme ve minimum yapılandırmayı içerir.

Düzenli performans testleri

En iyi performansı garantilemek için MA System’ın düzenli stres testinden geçmesi gerekir. Bu test sırasında güvenilirlik kontrol edilir ve sistem performansı optimize edilir. Bunu yaparak, MA System’ın dışarıdan gelen girişimlere dayanması ve beklendiği şekilde çalışması garanti edilir.

MA Lighting ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 212 80 75 numaralı telefondan Asimetrik’i arayabilirsiniz.