Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Riedel, Dünya Ekonomik Forumu 2022 Toplantısında Kusursuz Sinyal Yönlendirme ve İletişim Sağladı
Riedel, Dünya Ekonomik Forumu 2022 Toplantısında Kusursuz Sinyal Yönlendirme ve İletişim Sağladı
24.11.2022 11:19

Riedel Communications, dünyanın durumunu iyileştirmeye kendini adamış bağımsız bir uluslararası kuruluş olan Dünya Ekonomik Forumunun (World Economic Forum) 2022 yıllık toplantısında AV sinyallerin dağıtımı ve işlenmesi için Riedel MediorNet sisteminin tercih edildiğini, şirketin Artist dijital interkom matrisinin ve Bolero kablosuz interkom sisteminin güvenilir, esnek ekip iletişimi sağladığını açıkladı.

İsviçre’nin Davos kentine bağlı Klosters köyünde düzenlenen 2022 Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı, küresel sorunlarla mücadele etmek ve dünyanın en acil sorunlarına çözüm bulmak için dünyanın dört bir yanından yaklaşık 2.500 lider ve uzmanı bir araya getirdi. Etkinliğin canlı yayını için, bir Riedel MediorNet sistemi, SRF, EBU ve Swisscom gibi görevli televizyon yapım şirketlerine, tercüman kanalları da dahil olmak üzere toplantıdan görüntü ve ses sinyalleri sağladı. Sistem, MicroN UHD ve MicroN yüksek yoğunluklu medya dağıtım ağı cihazları dahil olmak üzere 30 taneden fazla MediorNet düğümünden ve sinyal yönlendirme için MediorNet Control App içeren dokuz adet RSP-2318 panelden oluşuyordu ve bunların tümü sekiz prodüksiyon stüdyosuna ve master kontrol odasına (MCR) kuruldu.

Kesintisiz ekip iletişimi için, 16 RSP-1232HL panelleriyle Riedel’in Artist-1024 matris interkom ana sistemi kullanıldı. Merkezi olmayan, ölçeklenebilir bir çözüm olan Artist-1024, tam yedeklilik sağlayan çift halkalı fiber optik ağ topolojisi ile sistem güvenilirliğini artırırken, kablolama ve kurulum maliyetlerini azaltmak için düğümlerin esnek yerleştirilmesine olanak tanır. Ayrıca Artist platformu, 2022 Yıllık Toplantısı için 18 anten ve 42 kablosuz kemer paketinden oluşan Riedel’in Bolero kablosuz interkom sistemiyle sorunsuz bir şekilde bütünleşti.

Dünya Ekonomik Forumu Stüdyolar ve Canlı Prodüksiyon Başkanı Rasha Hasbini şunları söyledi: “Önceden sadece prodüksiyon şirketlerine toplantılarımızın kayıtlarını sağlayabiliyorduk, ancak bu yıl halka canlı yayın yapmak için can atıyorduk. Riedel bunu yapmayı çok kolaylaştırdı. Şirketin esnek ve kullanımı basit olan MediorNet sistemi, 2022 Yıllık Toplantısının karmaşıklığını ve canlı prodüksiyonlarda hep yaşanan tüm son dakika değişikliklerini kolayca halletti. Son teknolojili Artist ve Bolero sistemlerinin sağladığı interkom yetenekleriyle, prodüksiyon süreci çok büyük bir fiziksel mesafe üzerinden mükemmel bir şekilde yönetildi. Sonuçlardan daha memnun kalamazdık.

Riedel Communications İsviçre Satış Müdürü Erwin Engel bilgi Verdi: “1971’den beri, Dünya Ekonomik Forumu toplum liderlerini dünyamızda olumlu bir değişim yaratmaya yönlendiriyor ve tarihin bu önemli anında (süregelen bir küresel salgın ve iklim değişikliğinin etkileri gibi zorluklarla karşı karşıya olduğumuz için) çalışmalarının canlı olarak görüntülenebilmesi önemliydi. Kuruluşun bu önemli etkinliği halka sunmak için MediorNet, Artist ve Bolero çözümlerimizi seçmesinden büyük heyecan duyduk. Prodüksiyon büyük bir başarıydı ve çözüm ortağımız Crealine Media Systems ile birlikte gelecek projelerde Dünya Ekonomik Forumu ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Riedel ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.