Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Linkedln Learning’e R&S VENICE Sunucular
Linkedln Learning’e R&S VENICE Sunucular
08.11.2017 10:14

Eskiden Lynda.com olarak bilinen Linkedln Learning, 20 yıldan fazla zamandır iş dünyası, yazılım, teknoloji ve yaratıcılığa yönelik 7 binden fazla dersi için binlerce saatlik yüksek teknolojili görüntülü kurs yapımı gerçekleştirdi. Linkedln Live Action Production ekibindeki yapımcılar, giderek artan talepleri karşılayabilmek için dev 4K ve HD görüntüleri taşıyabilecek, hızlı bir kayıt ve dağıtım iş akışına ihtiyaç duydular.

Kurgu ve dağıtım için dahili bellek alan ağına (SAN) ağın eğitim programlarının canlı kaydı ve aktarımı amacıyla R&S VENICE 4K ve VENICE 2U kayıt ve playout platformlarını seçtiler. Linkedln Learning Kaliforniya Carpinteria’daki 12 sahnesinden ve New York City’deki bir sahnesinden gelen stüdyo kayıtları için 12 adet R&S VENICE 4K kanalına ve 12 adet R&S VENICE 2U kanalına sahip. Yeşil ekran ve canlı görüntü kayıtları, Linkedln Learning sahneleri içerisinde günlük olarak yapılıyor.

Linkedln Live Action recording ekibi, eğitmenlerin ve öğretim malzemelerinin içeriklerini HD ve 4K kameralar ve kayıt aygıtları kullanarak kaydediyor. Linkedln Learning işletme, yaratıcılık ve teknoloji alanlarında abonelik tabanında uzman hocalardan görüntülü eğitim veriyor.

R&S VENICE 4K ve VENICE 2U kayıt ve playout platformları Linkedln Learning’in yapım yeteneklerini genişletti ve genel işlem akışını hızlandırdı. Sistemlerin grafik kullanıcı arayüzü ve sunucu işlevleri, menü dolaşımını kolay ve verimli bir hale getiriyor.

İnkedln’de R&S VENICE kullanan tek bölüm Linkedln Learning değil. Şirket içerisindeki canlı yayın ve stüdyo tabanlı görüntü yapımlarını destekleyen Linkedln Media Production bölümünün ekibi, stüdyo, mobil sistemler dahil çok sayıda noktadan kayıt ve playout için 14 adet R&S VENICE 2U sistemine sahip. Bir Grass Valley yapım anahtarlama masasıyla birlikte çalışan bu 14 R&S VENICE HD kanalı, içerik, kurumsal eğitim, dahili ve halka açık görüntü yapımlarının içeriklerini saklıyor, yayına gönderiyor ve kodlarını dönüştürüyor.

R&S VENICE, 4K UHD-1 çözünürlüğe kadar yüksek verimli TV yapım iş akışlarına yönelik, geleceğe hazır ve çok yönlü bir kayıt ve yayın platformu. Hem HD-SDI kayıt, stüdyo ve kanal playout gibi klasik görüntü sunucu görevlerini, hem de dosya alımı, kod dönüştürme ve medya aktarım işlemleri gibi dosya tabanlı işleri yönetiyor. R&S VENICE 4K, yüksek çözünürlüklü canlı yapım, içerik yaratma ve dağıtım uygulamalarının yarattığı zorlukları aşmak için özel olarak tasarlandı.

Rohde & Schwarz ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 575 30 33 numaralı telefondan Rohde & Schwarz Türkiye’yi arayabilirsiniz.