Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kirstin Maldonado’nun Yeni Müzik Klibi Naked, 15 adet Blackmagic Design Kamera ile Çekildi
Kirstin Maldonado’nun Yeni Müzik Klibi Naked, 15 adet Blackmagic Design Kamera ile Çekildi
22.01.2018 09:39

Blackmagic Design, dünyaca ünlü şarkıcı Kirstin Maldonado’nun yeni müzik klibinin, 15 adet Blackmagic Design kamera ile çekildiğini açıkladı. Yeni şarkısı “Naked” için çekilen video, birkaç URSA Mini 4.6K ve URSA Mini Pro dijital film kamera, Micro Cinema Camera, Pocket Cinema Camera ve bir Studio Camera 4K ile hepsi aynı anda kullanılarak çekildi.

Kirstin Maldonado, Grammy ödüllü, pek çok platin albümü olan bir şarkıcı, söz yazarı ve acappella grubu olan Pentatonix’in bir üyesi. İlk solo uzun çaları (EP), “L O V E”, 2017’nin yazında çıktı ve müzik listelerinde hızla tırmanışa geçti. “Naked” adlı şarkısı uzun çaların üçüncü parçası ve bu şarkının müzik klibini dünya genelinde milyonlarca insan izledi.

Daniel Carberry tarafından yönetilen ve çekimleri görüntü yönetmeni Corey Jennings tarafından yapılan siyah beyaz video, eski Hollywood şıklığını ve hissiyatını yakalıyor ve savunmasız olma duygusunu ve dünyanın gözü önünde çıplak olmanın nasıl bir duygu olduğunu yansıtmak üzere çekildi. Kirstin, video boyunca tüm dünyanın onu izlediğini ve her hareketini yakaladığını temsil eden mikrofonlarla ve kameralarla çevriliydi.

Kirstin’i çevreleyen 15 Blackmagic Design kamera, sadece sahne malzemesi olarak kalmayıp çekim de yaptı. Jennings ve Carberry, kameraları, her biri Kirstin’i farklı bir açıdan ve farklı bir ışıkla çekecek şekilde kurdular. Ayrıca, Kirstin’in kameraların ekranlarında olan görüntüsünü de çektiler. Bir günde bitirilen çekim esnasında, yalnızca bir kaç operatörün prodüksiyonda kullanılmasına rağmen, 15 adet Blackmagic Design kameranın hepsi, aynı anda çekim yapıyordu.

“Bu video, dünyaya açık olmak ve dünyanın sizi farklı şekillerde görebilmesi konusunda. Fakat, tek bir kameranın görüntüleri birer birer çekmesinden çok daha büyük düşündük. Tam anlamıyla Kirstin’i Blackmagic Design kameralarıyla çevreledik ve hepsinin aynı anda çekim yapmasını sağladık. Bu çok zorlu bir işti ve Blackmagic Design kameraları çekim boyunca, bize müthiş görüntüler ve tek tip bir görünüm elde etmemizi sağladı,” diye belirtti Carberry.

Çok sayıda kamera ve az sayıda ekip olmasından dolayı, kameraların kolaylıkla kurulması, idare edilmesi ve hareket ettirilmesi gerekiyordu. Kameraların aynı zamanda, post prodüksiyon aşamasında, üzerinde kolaylıkla çalışılabilecek yüksek kalitede görüntüler sağlaması gerekiyordu, çünkü 15 kameranın görüntülerini tek bir videoda birleştirmek, post prodüksiyonda devasa bir işe dönüşebilirdi.

Her kamera için bir operatörümüz yoktu ve operatörler bir kameradan diğerine hızla geçmek zorunda kaldılar. Kurulumumuzun inanılmaz randımanlı olması gerekiyordu ve Blackmagic Design kameraları beklentilerimizi aşmıştı. Ayarların hızla değiştirilmesi ve gün boyunca hareket ettirilmeleri çok kolaydı. Blackmagic Design tam da bize bunu sağladı ve bize sundukları istikrarlı kaliteden de bir hayli etkilendik,” diye açıkladı Carberry. “Biraz Hollywood şıklığında sinematik hissi veren, yüksek bir kalite hedefliyorduk, ki kameralar da bunun hakkını verdi. “Naked’ için ihtiyacımız olan eşsiz görünümü ve etkiyi elde edebilmemiz için, 15 kameranın hepsini aynı anda çalıştırmamıza imkân sağladılar.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.