Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AJA KONA HDMI ve KONA 1 Kartları
AJA KONA HDMI ve KONA 1 Kartları
06.06.2018 10:48

AJA, iki yeni KONA kartını ve Desktop Software v14.2 yazılımını sunuyor. KONA HDMI canlı yapım, akış, oyun, sanal gerçeklik ve post prodüksiyonda çok kanallı HD ve tek kanallı 4K HDMI kaydı için bir PCIe kartı. KONA 1 tek kanallı HD/SD 3G-SDI kayıt ve oynatımına yönelik bir PCIe kartı. Desktop Software v14.2 yazılımı, AJA KONA, Io ve T-TAP ürünleri için yeni gelişmelerle beraber KONA 1 ve KONA HDMI desteği getiriyor.

KONA HDMI Kayıt Kartı

Güçlü bir HDMI video yakalama çözümü olan KONA HDMI, canlı aktarım, organizasyonlar, prodüksiyon, yayın, kurgu VFX, V-log, video oyunları yakalama/aktarım ve daha fazlasını içeren geniş çaplı bir iş akışını destekler. KONA HDMI Telestream Wirecast ve vMix’in dahil olduğu popüler aktarım ve geçiş uygulamalarıyla dört eş zamanlı HD yakalama kanalı için tasarlanmış şekilde son derece esnektir. Buna ek olarak, KONA HDMI, çoğu NLE ve efekt paketi ile dosya uyumluluğu için AJA Control Room yazılımını kullanarak HDMI 2.0 üzerinden 60p’ye kadar bir UltraHD’nin bir kanalını yakalamayı eşsiz şekilde sunar. Canlı aktarım, projeksiyon gönderimi ve VR iş akışları için diğer popüler üçüncü taraf çözümleriyle de uyumludur. Geliştiriciler, çok kanallı HDMI içe alma sistemleri oluşturmak ve Linux’ta VL42 uyumluluğundan yararlanmak için platformdan yararlanabilir. Özellikleri şunlardır: dört tam boy HDMI bağlantı noktası; UltraHD’nin bir kanalı veya 2K/HD’lik dört kanal arasında kolayca geçiş yapma özelliği ve giriş başına sekiz adete kadar dahili kanal ve dahili HDMI sesi.

KONA 1 I/O Kartı

Yayın, post prodüksiyon ve ProAV ile birlikte OEM Geliştiricileri için tasarlanan KONA 1, sağlam, düşük maliyetli, tek kanallı bir 3G-SDI 2K / HD 60p I / O PCIe kartıdır. KONA 1, seri kontrol ve referans / LTC ve standart uygulama eklentileri ile birlikte AJA SDK desteği sunar. KONA 1, AJA, Adobe, Avid, Apple, Telestream ve diğerlerinden gelen yazılım uygulamalarıyla 3G-SDI yakalama, izleme ve / veya oynatmayı destekler. KONA 1, yakalama (geçiş) sırasında eşzamanlı izleme sağlar ve şunları içerir: 3G-SDI formatlarını destekleyen tam boyutlu SDI portları, dahili 16 kanallı SDI ses girişi / çıkışı, Referans / LTC girişli Genlock ve RS-422.

Desktop Software v14.2 sürümü

Desktop Software v14.2, AJA Control Room, Adobe Premiere Pro CC, Adobe Creative Cloud ve Avid Media Composer için destekle birlikte KONA IP için yeni bir SMPTE ST 2110 IP video moduna ek olarak KONA HDMI ve KONA 1 için desteğini tanıttı. Ücretsiz yazılım güncellemesi Io 4K Plus ile birlikte HDR yakalamayı da içeren KONA, Io ve T-TAP ürünlerine ek zenginleştirmelerin yanında Io IP ve Avid DnxIP özellikli yeni Thunderbolt 3’e IP üzerinden (sıkıştırılmamış SMPTE 2022-6/7) 2K/HD video ve ses için 10GigE desteği de getirir. Io 4K Plus ve DNxIV kullanıcıları ayrıca her çıkış, giriş veya tam 7.1 içeri alma/görüntüleme için 4 giriş/4 çıkışın yapılandırıldığı 8 analog ses kanalı veya stereo artı VO ve ayrı şarkılar için I/O’ya izin veren yeni bir özellikten de faydalanırlar. 

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.