Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Avid NEXIS Yazılım Tanımlı Depolama Platformu
Avid NEXIS Yazılım Tanımlı Depolama Platformu
10.10.2018 11:40

Bugün gereken güvenilirliği, yarın için gerekecek ölçeklendirmeyi sunmak için tasarlanan dünyanın ilk yazılım tanımlı depolama deposu platformu Avid NEXIS, her türlü medya uygulaması için gerçek bellek sanallaştırma sağlıyor. Bu güçlü sistem en yoğun medya kullanılan yayın, video post prodüksiyon, eğitim ve kurumsal ortamlarda yapımları hızlandırmak için üstün medya performansı, ölçeklendirilebilirlik ve güvenilirlik sunuyor. Şimdi de daha iyi ölçeklendirme, yeni bir nearline yazılım tanımlı depolama platformu seçeneği ve daha da kolay ve esnek sistem yönetimi getiriyor. 

Yazılım tanımlı platform esnekliği

Avid NEXIS hem Avid hem de üçüncü firmaların uygulama iş akışları ve MediaCentral çözümleri içerisine kolayca bütünleşiyor ve medya yapımlarını hızlandırıyor. İsteğe bağlı erişilen paylaşımlı merkezi bellek havuzu, hızla sağlanabiliyor ve başka amaçlarla yeniden kullanılabiliyor. Her çalışma alanının kapasitesi, performansı ve sürücü koruması, projeye ve müşteriye göre özel düzenlenebiliyor. Hızlı tepki veren, kullanımı kolay HTML5 kullanıcı arayüzü Avid NEXIS Management Console ile sistem rahatça denetlenebiliyor. 

Yüksek performans ve hız

Avid NEXIS | E2 SSD sistemleri için yeni 9.6 TB ve 19.2 TB flash SSD bellek sayesinde, 4K master iş akışları için gereken erişim hızı, yüksek işlem hacmi ve güvenilirlik elde ediliyor. Sabit disk sürücülerin 8 katına kadar okuma performansı ile bent genişliğini yoğun kullanan medya kurgulanabiliyor. Ayrıca hareketli parça olmadığı için iş akışına güç katıyor. 

Ölçeklenebilirlik ve koruma

Avid NEXIS | FS dosya sistemi destekli Avid NEXIS, tek bir sistemde toplam 6.4 PB bellek depolama alanı ve 25 GB/s’den fazla bant genişliği sunarak, en küçük ekiplerden en büyük medya kuruluşlarına kadar ölçeklendirilebiliyor. Tek bir si

Sistemde farklı unsurlar karışık kullanılabiliyor, gerektiğinde kapasite ve bant genişliği yükseltilebiliyor, kesintisiz kullanım isteniyorsa yedeklik eklenebiliyor. Çok yüksek güvenlik ve hataya karşı disk koruması sağlanıyor. 

Çalışırken değişiklik yapma

Medya yapımcılığında olacaklar kestirilemez. Avid NEXIS ile çalışmaya ara verilmeden dinamik olarak değişiklikler yapılabiliyor. Kritik projelere ve yüksek öncelikli ekiplere maksimum performans verilirken, daha az öneme sahip iş akışları geri plana itilebiliyor. Media Composer Cloud Remote ve MediaCentral ile uzaktan ve işbirliğine dayalı iş akışları elde edilebiliyor. 

Nearline bellek

Yazılım tanımlı depolama platformu ortamına Avid NEXIS | E5 NL sistemi eklenerek aktif ve aktif olmayan yapım arasındaki iş akışı hızlandırılabiliyor. Bu yüksek yoğunluklu, disk tabanlı nearline yazılım tanımlı depolama platformu sistemi, artık aktif yapımda olamayan varlıkların ve projelerin tutulması ve çağrılması için hızlı ve akıllı bir çözüm sunuyor. 

Daha büyük ve daha hızlı

Avid NEXIS artık 64 adede kadar Media Pack paketini destekleyerek tek bir çoklu E2/E4/E5 sistemini 100 TB Media Pack’ler kullanılarak 25 GB/s ortak bant genişliğiyle toplam maksimum 6.4 PB yazılım tanımlı depolama platformuna büyütme imkanı veriyor. 

SSD bellek artırma

Avid NEXIS |E2 SSD sistemleri bant genişliğini yoğun kullanan yüksek çözünürlüklü görüntü tamamlama iş akışlarını hızlandırmak için gerekenin 8 kat hızlı okuma hızları ve güvenilirlik sağlıyor. Ve artık Avid NEXIS | E2, E4, E5, E5 NL sistemleri ile System Director Appliance birlikte karma kurulumlar yapılandırılabildiği için, 64 adede kadar Media Pack içeren SSD ve HDD sistemleri kolayca boyutlandırılabiliyor. 

Kolay sistem yönetimi

Kolay kullanımlı, hızlı tepki veren web tabanlı uygulama Avid NEXIS Management Console, Avid NEXIS sistemlerinin yönetimini, denetimini ve takibini kolaylaştırıyor. MediaCentral | Cloud UX2in görünüm ve hissine benzetilen bu yeniden tasarlanan kullanıcı arayüzü, HTML5’in esnekliği ve güvenliğiyle mobil aygıt desteği sağlayarak, sistemi çalışırken izleme ve yapılandırma imkanı veriyor. 

Daha fazla çalışma alanı

Avid NEXIS System Director Appliance ile birlikte kullanıldığında çalışma alanı sayısı 1.024’ten 3.072’ye çıkarılabiliyor. Böylece müşteri projeleri daha esnek organize edilebiliyor ve farklı yapım gereksinimlerine yer açılabiliyor. 

Avid ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 577 23 77 numaralı telefondan Teratek’i arayabilirsiniz.