Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DHA Zixi Broadcaster Kapasitesini 1TB'a Yükseltti
DHA Zixi Broadcaster Kapasitesini 1TB'a Yükseltti
19.11.2018 10:45

Geçtiğimiz yılın başından bu yana Zixi Broadcaster video stream çözümü kullanan Demirören Haber Ajansı aylık kapasitesini 300 GB’den 1TB’a yükseltme kararı aldı. Peki nedir bu Zixi Broadcaster, yakından tanıyalım: 

JVC - Zixi - Avmeda ortak çözümü: Yayın kalitesinde video aktarımı ve hızlı, pratik iş akışı: 

İnterneti yayın kalitesinde canlı video aktarımı için şekillendiren Zixi yazılımları özellikle haber ajanslarının değişen iş akışındaki yeni tercihi. Haber ajansları ve haber kanalları gibi video akışının acil ve kritik önemde olduğu işletmeler, her an ve her türlü mobil cihaz ile (akıllı telefonlar, tabletler veya lap top bilgisayarlar vb.) paketlenmiş içerikleri göndermek ve Server’lara erişmek istiyorlar. Tam bu noktada Zixi Broadcast On Air Mobile yazılımı ihtiyaca uygun olarak, aynı anda birçok cihaza kurulu mobil aplikasyon sayesinde, pek çok farklı noktadan canlı video aktarımına olanak tanıyor.

Zixi aynı zamanda JVC’nin GY-HM200, GY-HM250, GY-HM660, GY-HM850 ve yeni GY-HC900 gibi Wi-Fi ve 4.5G ile uyumlu hareketli muhabir kameralarını da destekliyor. Bu kameralar ile haber ajansı merkezindeki Server’lara kolaylıkla yüksek kalitede ve aynı anda birçok farklı noktadan görüntü aktarımı sağlanıyor. İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından JVC’nin GY-HM200, GY-HM650 ve 660 kameraları ile kullanılmakta olan sistemde, istenirse Avmeda Stream to HD-SDI yazılım yardımı ile canlı aktarılan veya önceden Server içine kaydedilmiş görüntüleri HD-SDI video çıkışlara yönlendirmek de mümkün. Avmeda Stream to HD-SDI yazılım Blackmagic, Matrox, Bluefish vb tüm video kartlar ile uyumlu çalışarak bu yönlendirmeyi multiviewer formatında işliyor.

JVC, Zixi ve Avmeda ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi almak için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilir veya avsistek@avsistek.com.tr elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz.