Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > FOR.A Resim Masası ile Cubic Media OB Aracında Çok Kameralı Yapım
FOR.A Resim Masası ile Cubic Media OB Aracında Çok Kameralı Yapım
01.05.2021 20:39

Company Limited şirketinin bir alt firması olan FOR.A Middle-East Africa, Birleşik Arap Emirliklerinin Abu Dabi kentindeki Cubic Media Production adlı yayın ve yapım şirketinin en yeni yapım aracını bir FOR.A HVS-490 dijital resim masası ile donattı. Araç Abu Dabi TV için tarihi BAE Mars araştırma aracının çekiminden profesyonel futbol maçlarının çok kameralı yapımlarına kadar çeşitli yüksek profilli projeler için kullanılıyor. 

Geçen yaz bir Mercedes-Benz Sprinter van kasasına kurulan UNIT2 4K, tipik olarak sekiz kameralı HD veya altı kameralı 4K yapımları destekleyen, küçük ama verimli bir mobil ünite. Cubic Media Production Operasyonlar Direktörü Feras Hamdan, genellikle daha büyük mikserlerde bulunan özellikleri taşıdığı için HVS-490’ın yeni araç için mükemmel olduğunu söyledi. UNIT2 4K masanın çoklu görüntüleyici çıkışlarının üçünü de kullanıyor.

UNIT2 4K aracında HVS-490 masanın yanı sıra yapımlar sırasında harici kaynakları 4K çözünürlüğe çeviren iki adet FA-505 ile üç tane FA-9600 çok kanallı sinyal işlemci var. Ancak bu işlemciler girişleri senkronize etmek, ses gömüp ayırmak, renk düzeltmek, çekimleri 4K’dan HD’ye veya HD’den SD’ye indirerek çevirmek için de kullanılabiliyor. Araçta kurulu diğer FOR.A donanımı, MFR-3000 ile MFR-3232 yönlendirme masaları.

 HVS-490, kendisine bütünleştirilmiş kare senkronlayıcılar ve çoklu görüntüler sayesinde canlı yapımlarda gereken donanım miktarını azaltıyor. Olay belleği ve makro işlevleri canlı performanslar için masanın kurulum ayarlarını kolaylaştırırken, birden fazla kontrol paneli desteği birden fazla operatörün ayrı ayrı görevler üzerinde çalışmalarına imkân veriyor. MElite teknolojisi çok monitörlü bir sahne senaryosunda birden fazla masa gereksinimini ortadan kaldırıyor ve masanın 2 M/E donanımını 6 M/E performansına çıkarıyor. Opsiyonel I/O genişletme kartlarıyla donatıldığında HVS-490, iki kanallı HDMI çıkışları dahil 40 giriş / 18 çıkış, 36 giriş / 20 çıkış veya 32 giriş / 22 çıkışı destekliyor. Artı, FOR.A FLEXaKEY klasik bir AUX veri hattının eksiksiz ön izleme dahil kesmeler, miksler, süpürme geçişleri, bindirmeler ve DVE içeren işlevsel miks efektlerine dönüşmesine imkân veriyor. 

FOR.A ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.