Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Infront Productions Kış Sporlarının Yapımında Lawo IP Çözümlerini Kullandı
Infront Productions Kış Sporlarının Yapımında Lawo IP Çözümlerini Kullandı
01.05.2021 22:02

İtalya Cortina d’Ampezzo’da düzenlenen FIS Alpine World Ski Championships 2021 kayak şampiyonasında madalyalar, yarışmaların en başarılı ülkelerinin Avusturya, İsviçre ve Fransa olduğunu gösteriyor. Bu önemli kayak etkinliğinin sahne arkasında şampiyonayı, uzman teknik ekiplerce kurulan ve ilgilenilen kaliteli teknik donanım kazandı. IBC/MCR operasyonları ve sinyal dağıtımı için FIS Championships’in yayın çözüm ortağı Infront Productions, ana unsurları V__matrix yazılım tanımlı IP çekirdek yönlendirme, işleme ve çoklu izleme platformu ile V__matrix vm_dmv dağıtık 4K IP çoklu görüntüleyici olmak üzere Lawo IP yayın altyapısını tercih etti. Genel yayın denetimi için Infront Productions IP yayın denetim ve iş akışı çözümü olarak Lawo Virtual Studio Manager (VSM) kurdu.

Bu V_Matrix sistemi, Infront Productions tarafından Almanya Oberstdorf’da düzenlenen FIS Nordic World Ski Championship 2021 şampiyonasında kurulan sistemle tamamen aynı. Pandemi zamanı kısıtlamalara maruz diğer bir yarışma da atletlerin, takımların, organizatörlerin ve şampiyonayı çekip yayınlayan teknolojilerin mükemmel performansları sayesinde pürüzsüz geçti.

İki şampiyonada kullanılan Lawo V__matrix kurulumlarının her biri, görüntü akışı için kullanılan 41 adet C100 sinyal işleme donanımı ile yedi adet vm_dmv çoklu görüntüleme işleviyle yapılandırılmış C100 donanımından meydana geliyor. VSM stüdyo kontrol sistemi sadece yönlendirme yönetimi sağlamakla kalmayıp, bu yapılandırmasıyla taşıdığı tam esneklik ve modülerlik sayesinde her etkinlik için yeniden yapılandırma gerektirmiyor. 

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.