Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > AVT MAGIC DABMUX plus Ensemble Çoğullayıcı Web Ses Akışlarını Destekliyor
AVT MAGIC DABMUX plus Ensemble Çoğullayıcı Web Ses Akışlarını Destekliyor
26.07.2021 10:17

Yeni MAGIC DABMUX plus Ensemble çoğullayıcıya (multiplexer) ses sinyali aktarımı, artık opsiyonel olarak Icecast/Shoutcast web akışları yoluyla gerçekleştirilebiliyor.

Bu sayede AES67 akışlarına ek olarak başka bir ses kaynağı kullanılabiliyor. Bu durum örneğin bir radyo istasyonu programı bir internet akışı olarak sağlıyorsa avantajlı; çoğullayıcı MP3 web akışını doğrudan kodlayabiliyor. Bu ses sinyali, ek bir donanım gerekmeden bütünleşik DAB+ kodlayıcılara aktarılabiliyor. 

Tüm kodlayıcılarda bulunan FhG lisanslı DAB+ algoritması, en iyi ses kalitesini sağlıyor. Donanım kodlayıcılar ve bütünleşik kodlayıcılar bir arada kullanılabiliyor.

Hem küçük ölçekli uygulamalar hem de üst düzey sistemler için kullanılabilen MAGIC DABMUX plus, HTML5 özellikli bir web tarayıcı yoluyla kolayca yapılandırılabiliyor ve yedekli yayın merkezlerinde otomatik çalışmayı destekliyor.

Sistem, Go çoğullayıcı tabanlı olsa da çok daha fazla bilgi işlem gücü ve 3 Gigabit ağ arabirimleri sunuyor. Başlıca farklılık, MAGIC DABMUX plus destekli olarak yedekli yayın merkezlerinde kullanımı. Ayrıca daha fazla veri hizmeti sunuluyor.

Aygıt bütünleşik güç kaynaklı, yedek güç kaynaklı, 19 inç x 1U boyutlu bir sistem. Sistem grafikli bir renkli ekrana sahip olsa da, HTML5 uyumlu bir web tarayıcı yoluyla denetim, takip ve yapılandırma daha kolay. 

Harici ses kodlayıcıları aracılığıyla 25 adede kadar program sağlayıcı bağlanabiliyor. Kodlayıcıların doğrudan stüdyoda kurulmaları, ses kalitesinin kodeklerin ardışık bağlanması yüzünden düşmesini engelliyor. Opsiyonel olarak bütünleşik AES67 veya Webstream girişli ses kodlayıcılar var, ve harici ve bütünleşik kodlayıcılar birlikte kullanılabiliyor.

Mümkün olduğu kadar fazla uygulamayı desteklemek ve gelecekteki gelişmeler için MAGIC DABMUX plus Ensemble, Go çoğullayıcıdan daha fazla arabirime sahip. Üç adet GBit Ethernet ağ arabirimi, arabirim başına üç adede kadar IP adresinin ve VLAN ağlarının yapılandırılmalarını sağlıyor. Sistem ayrıca 2 adet USB 2.0 arabirimi ve bir de SD kart yuvası da sunuyor.

AVT ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.