Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > MSc Media Mobil Kayıt Tırını Lawo mc²56 Ses Konsoluyla Donattı
MSc Media Mobil Kayıt Tırını Lawo mc²56 Ses Konsoluyla Donattı
25.09.2021 19:23

Korolar, müzik grupları ve orkestraların yüksek kaliteli ses kayıtları alanında uzman Avusturyalı firma MSc Media & Management GmbH (MSc Media), tesis içi operasyonlara yönelik artan talepler üzerine iki mobil kayıt tırından birisini bir Lawo mc²56 (MKIII) ses yapım konsolu ve bir A__stage64 AoIP bağlantı düğümü (node) ile donattı. 

MSc firmasının 48 fader içeren konsolu, SMPTE 2110 ve AES67 / RAVENNA desteğiyle, IP görüntü yapım ortamları için optimize edildi. Önemli operasyonel özellikleri arasında Lawo Button Glow, renkli arka ışıklı dokunmaya duyarlı kodlayıcılar, zayıf ışıklı koşullarda bile mükemmel görünürlük ve hızlı erişim için operatörlere kanal şeritlerinin net renkli kodlarını sunan renkli TFT ekranlar var. Beraberindeki Lawo mc² Micro Core, 192 DSP kanalı ve bir 512 x 512 kanallı yönlendirme matrisi sağlıyor. mc² Micro Core içeren Lawo mc²56 (MKIII) Waves SoundGrid bütünleşmesi gerçekleştiriyor ve uzaktan bakım için log dosyaları ve http erişimi gibi geniş kapsamlı tanı araçları sağlıyor. A__stage64 AoIP bağlantı düğümü, XLR bağlantıları üzerinde sunulan 8 adet stereo AES3 çıkışı,  8 adet stereo AES3 girişi, 16 analog line girişi ve 32 adet değiştirilebilen Mic/line girişi kapasiteye sahip. 4RU boyutlu bir pakette ayrıca SFP üzerinde çift yedekli MADI portları, 8 adet optik izolatörlü GPIO portu,2 tane görüntü akış ve denetim portu ve bir de yönetim portu da sağlıyor.

MSc Media & Management GmbH Genel Müdürü Christian Miklin açıkladı: “Her klasik müzik kaydı Bach’ın çok sayıda solist, iki koro ve iki orkestrayla çalınan St. Matthew Passion eseri kadar geniş kapsamlı olmasa da, gittikçe daha fazla sayıda yapımda konsolda yeterli sayıda kanalın olduğu, gelişmiş miks gerekiyor. Hem kanal sayısı, hem de analog altyapı bakımından önceki donanımımızın sınırlarına erişiyoruz. Geleceğe yönelik bir yatırım için son teknolojiyi kurmak istedik. Lawo mc²56 yapım konsolunun uygun çözüm olduğu ortaya çıktı.

MSc Media 2018 yılında yaptığı piyasa araştırmasında ses kalitesi, teknoloji, performans, esneklik ve gelecekte genişletme seçenekleri üzerinde durdu. Miklin şöyle dedi: “MSc Media’yı farklı kılan şey, özellikle klasik müzik koroları ve orkestralarının surround monitör ve ses kalitesi. Sadece belli mikserler bu kriterleri karşılıyorlar.

Miklin değerlendirme ve seçme sürecinin ardından sadece iki üreticinin geriye kaldığını, bunlar arasında da Lawo’nun bütçeye en iyi uyduğunu belirtti.

Lawo Satış Müdürü Tibor Tamas bildirdi: “İlk olarak 2019 yılının sonbaharında konuşmak için Bay Miklin ile temas kurdum. Ekimde daha derinden bir danışmanlık ve demo sunmak için Rastatt’taki Lawo genel merkezinde buluştuk, ve MSc için mc²56 yapım konsolunun uygun çözüm olduğu ortaya çıktı. MSc Media’nın yüksek kalite standartları ve profesyonelliğinden etkilendim, ve sıkı değerlendirmelerden sonra Lawo çözümlerini seçmelerinden mutluyum. MSc Media yeni IP tabanlı donanımıyla kendi klasik işlerinin yanı sıra ses yapımcılığında yeni alanlara yönelmeye hazır.

Miklin de Rastatt’taki Lawo merkezinde aldığı ayrıntılı danışmanlık ve pratik demodan etkilendiğini belirtti.

Karar verildikten hemen sonra kurulum başladı. IP yapılandırma MSc Media için hala yeni bir konu olmasına rağmen, Lawo ekibiyle birlikte en iyi sonuçlar elde edildi. Kayıt tırının teknik modernizasyonuyla birlikte artık kültürel etkinliklerin yayınlarına hazır hale gelmesi, MSc Media’yı stüdyo ve konser kayıtlarının yanı sıra canlı yayınlar için de yayıncılık sektöründe ciddi bir oyuncu haline getirdi.

Lawo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 259 79 71 numaralı telefondan Radikal Elektronik’i arayabilirsiniz.