Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Ünlü Muhabir JVC GY-HC550CONNECTED CAM ile Çekim Yapıyor
Ünlü Muhabir JVC GY-HC550CONNECTED CAM ile Çekim Yapıyor
22.09.2021 21:55

Doğa içerikli öykü anlatıcı Annalisa Russell-Smith, 13 yıldır çeşitli üst düzey müşteriler için bir görüntü muhabiri olarak çalışıyor ve çalışmaları BBC dahil dünya çapında medya kanallarında yer alıyor. Sertifikalı bir drone pilotu olan Russell-Smith, geçen yıl ilk BVLOS (Beyond Visual Line of Sight) pilotlarından birisi olarak, başka bir ülkede, hatta kıtada bile olabilen, büyük boy, dünya kalitesinde drone araçları uçurabilir konuma geldi. Uçma tutkusu COVID-19 salgını sırasında yeniden alevlendi. Çektiği görüntüleri kullanarak bakış açısını paylaşmaya her zaman hevesli olan Russell-Smith, tutkularını en son projesi üzerinde bir araya getirdi; havacılık dünyası ve çalışanları. Bu değişik ve zorlu projesi için Russell-Smith, JVCKENWOOD USA Corporation şirketinin bir bölümü olan JVC Professional Video’dan JVC GY-HC550CONNECTED CAM kamerayı seçti.

Russell-Smith bu kamerayı sadece yakaladığı net, canlı görüntüler için değil, aynı zamanda canlı izleyicilere bağlanırken aynı anda belgeseli için çekim kaydetmesini sağlayan, hava gösterileri ve diğer etkinliklere yönelik canlı görüntü akış yetenekleri için de tercih etti: “JVC GY-HC550CONNECTED CAM foto muhabirliğim için beni cezbetti, çünkü bana kusursuz bir şekilde canlı yayın yapma yeteneği kazandırdı. İzleyicilerin ilgisini çekmek ve izleyici toplamak, hatta gerçekleşmekte olup haber değeri taşıyan bir şeyi gerçek zamanda yayınlamak istiyorsanız, bu çok büyük bir avantaj. Hepimizin işe yarayan teknolojilere ihtiyacı var. JVC bu kamerayı tem da benim çok sevdiğim hızlı çalışmalar için geliştirdi. Kameranın kurulumu ve ayarları konusunda endişelenmek istemezsiniz; ambalajından çıkarır çıkarmaz kullanmaya başlamak istersiniz, işte JVC GY-HC550CONNECTED CAM ile tam da bunu yapabiliyorum.

Russell-Smith ayrıca JVC CONNECTED CAM’in dosya formatları, kare hızları, kamera operasyonları bakımından çok yönlülüğünün de belgesel gibi büyük ölçekli bir proje için ona cazip geldiğini açıkladı. Daha önce hiç bağımsız bir video kamera kullanmayıp, fotoğraflar ve görüntüler için bir DSLR kamera kullanan muhabir için JVC GY-HC550CONNECTED CAM’e geçmek büyük bir avantaj oldu.

Russell-Smith aktardı: “Otomatik odak işlevine sahip olmak benim için çok önemli, çünkü hızlı hareket eden uçakları takip etmek gibi bir DSLR ile mümkün olmayan şeyleri yapabiliyorum. Geçmişte odakta kalmak için her türlü yaratıcı yolu kullandım, ama yine de bazı çekimleri kaçırdım veya nesneler yeterince net kaydedilmediği için hayal kırıklığına uğradım. JVC GY-HC550CONNECTED CAM bana bunlar için endişe etmeden, çok daha fazla yaratıcılık sunuyor. Otomatik odak çalışma şeklimi çok etkiledi, çünkü yaptığım çekimlerin çok daha fazlasını kullanabiliyorum. DSLR’den otomatik odaklı kameraya geçen herkes bu değişimi anlar ve değerini bilir. Geniş formatlı CMOS sensörü de beğeniyorum, çünkü DSLR kameralarda iyi olduğu bilinen ve benim de sevdiğim sığ alan derinliğini ve yumuşak arka planları da elde edebiliyorum.

Bu değişiklik, muhabirin kariyer hedefleri için de bir ilerleme olduğunu kanıtladı. Belgesel çalışmalarının dışında Russell-Smith bir dizi müşterisi için de içerik üretiyor. JVC GY-HC550CONNECTED CAM kameranın fotoğraf ve canlı görüntü akışı esnekliği, ona hizmetlerini genişletme fırsatı verdi. 

Russell-Smith sözlerine şöyle devam etti: “Salgından sonra birçoğu yeniden başlayan canlı etkinlik çekimleri, sadece kendi çalışmalarım için değil, aynı zamanda müşterilerim için de medya yaratabilmek için fırsat görebildiğim bir alan. Sadece birkaç dakikalık veya tüm etkinliği kapsayan canlı yayın yapmak için JVC CONNECTED CAM kamerayı kullanabiliyorum. Müşterilerin canlı bir etkinlikte tek bir foto muhabir bulundurmalarına ve hatta çok sayıda foto muhabirin geniş çaplı bir etkinliği yayınlamasına imkân veriyor.

Russell-Smith COVID-19 salgınıyla ilgili kısıtlamalar yüzünden sıradaki belgeseli için çok fazla etkinlik çekememiş olsa da, bu yıl birçok havacılık fuarına ve drone etkinliğine katılmayı planlıyor: “Günün sonunda işleri dolandırmak yerine kendi iş akışınıza uyan ve işe yarayan araçlara gereksinim duyuyorsunuz, ve JVC tam da bunu yapıyor.

 JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.