Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Datavideo 4K Kamerayı HD Kameralara Çeviriyor
Datavideo 4K Kamerayı HD Kameralara Çeviriyor
22.01.2018 09:43

Datavideo KMU-100 herhangi bir kameranın tek 4K/UHD çıkışını alıp dört adede kadar 16x9 kullanıcı tanımlı kırpılmış pencerelere dönüştürerek HD-SDI üzerinden dört ayrı HD sinyal olarak dışarı gönderiyor. 

Kullanıcı tarafından tanımlanan pencereler, 4K sinyal üzerinde vurgulanmak istenen belli bir nesne üzerinde zoom yapılacak şekilde ölçeklendirilebiliyor. İlave bir 4K kamera bağlanarak iki adet 4K sinyalden sekiz taneye kadar çıkışa imkan sağlanıyor. Bir opsiyon olarak Datavideo RMC-180 kamera denetleyicisi eklenerek, 4K sinyal üzerinde kullanıcı tanımlı pencereler yaratmak için pan, tilt ve zoom hareketleri kolaylaştırılıyor. Kullanıcı bu çekimleri önceden düzenleyip ön ayar olarak kaydedebiliyor ya da gerçek zamanda yapabiliyor.

Örneğin 4K kamera kullanılarak üç kişilik bir müzik grubunun canlı konseri yayınlanacaksa, 4K/UHD kamera geniş açılı çekimle ayarlanıyor ve ardından kameranın çıkışı KMU-100’e bağlanıyor. RMC-180 denetleyici ile seçilen dört adede kadar 16x9 pencere, bir joystick ile konumlandırılabiliyor ve orijinal 4K sinyalin herhangi bir kısmından boyutu değiştirilebiliyor. Sonra da şu çekimler elde edilebiliyor:

  • Grubun geniş açılı çekimi
  • Baş solistin yakın çekimi
  • Vurmalı çalgıların yakın çekimi
  • Piyanistin yakın çekimi

Bu 4 sanal kamera sinyali herhangi bir HD-SDI görüntü mikserine bağlanıp aslında tek bir 4K kamera olduğu halde çok kameralı bir yapım izlenimi verilebiliyor.

Datavideo ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 418 11 02 numaralı telefondan Videodist’i arayabilirsiniz.