Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > BetaMedia/DBW Mobil Yapımlarında AJA FS-HDR Çeviriciler
BetaMedia/DBW Mobil Yapımlarında AJA FS-HDR Çeviriciler
02.03.2018 14:27

İtalyan yapım şirketi BetaMedia, Endemol, Infront, OBS ve diğer müşterilerine Big Brother Italy, Master Chef, Alp Kayak Dünya Kupası, Olimpiyatlar ve Seri A Futbol Şampiyonası gibi televizyon programları sağlıyor. Şirket kısa süre önce DBW ile güçlerini birleştirerek İtalya’nın ilk IP tabanlı 4K HDR dış yayın (OB) van araçlarından Esterna 14’ü geliştirdi. BetaMedia, 4K/UltraHD HDR, HD HDR ve HD SDR yayınları için gelen ve giden sinyalleri bir arada kullanmak amacıyla gerçek zamanlı HDR ve WCG çevrimler için 24 adet AJA FS-HDR çevirici satın aldı.

BetaMedia Başmühendisi ve Teknik Tasarımcı Rosario Messina şunları söyledi: “FS-HDR son derece çok yönlü ve ihtiyacımız olan her işleve en iyi hizmeti veriyor. Kullanım için henüz formatlanmamış bir sinyal geliyorsa, gerçek zamanda FS-HDR’den geçiriyorum ve sorun çözülüyor.

4K/UltraHD ve HD yapım kapasiteli, kararlı bir FlexIP yapısı tabanlı OB van aracının boyutları, 36 adede kadar 4K Sony kamera ve 12 EVS XT4K sunucu ile çalışmaya yer sağlıyor. IP ve görüntü geçişleri için SAM/Grass Valley teknolojisi ile ses ve haberleşme için Stage Tec ve Clearcom donanımı içeriyor. HDR yapımlar için araçta bir S-Log3//2SI/2160p50 profili kullanılıyor. Tüm yapımda tutarlı bir görünüm elde etmek için dış kaynaklardan gelen sinyalleri, ve her yayıncının gereksinimlerine eşleştirmek için giden sinyalleri AJA FS-HDR’ler çeviriyor.

Messina ekledi: “FS-HDR, Esterna 14 aracı için mükemmel bir katkı oldu. Gelen kaynakları uzaktan kolayca gönderip alabildiğimiz bakır ve optik girişler, bir dahili matris ile değiştirilebiliyor, yeni renk alanları standartlaştırılıp onaylanabiliyor. FS-HDR bize üst ve alt formatlara çevrim imkanı da veriyor; gerektiğinde kare hızını değiştirebiliyor, ayrıştırma ve senkronizasyon yapabiliyoruz. Diğer  avantajlar arasında Level A ile Level B, 2SI ve diğerleri arasında değişiklik yapabilmek, ve MADI modunda ses matrisine ses sağlamak var.

4K/UltraHD/2KL/HD HDR/SDR iş akışları için son derece kullanışlı FS-HDR, gerçek zamanlı HDR-HDR, HDR-SDR ve SDR-HDR çevrimler ve gerçek zamanlı kamera log çevrimleri yapıyor. Colorfront Engine içeren FS-HDR’nin yoğun HDR ve WCG sinyal işleme desteği, tek bir 4K/UltraHD/2K/HD kanalın ya da aynı anda dört adede kadar 2K/HD kanalın gerçek zamanlı işlenmesini sağlıyor.

AJA ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.