Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Imagine Communications ile Tayland'da 4K Dünya Kupası Yayını
Imagine Communications ile Tayland'da 4K Dünya Kupası Yayını
25.07.2018 17:24

Taylandlı kablo ve uydu işletmecisi True Visions, bu yılın dünya çapında futbol şampiyonalarını 4K Ultra HD yayınlamak için Imagine Communications playout çözümünü genişletti. Güney Asya’nın ilk Ultra HD kanalı, Sadece dört hafta içinde tasarlandı, kuruldu, test edildi, onaylandı ve yayına başladı.

True Visions 14 Haziran – 15 Temmuz arasında Rusya’da gerçekleştirilen Dünya Kupası’nın yayın haklarına sahip. İzleyicilerin beklentilerini karşılamak için bir dizi yeni hizmet ve Ultra HD kanal sundu. Yayın ve haber odası altyapısında Imagine Communications teknolojisi kullanmakta olan şirket, kapasitesini genişletmek için Imagine Communications ve Taylandlı sistem bütünleştirici B.E.C. Co. Ltd. ile çalışmayı tercih etti.

True Vision’ın zenginleştirilen playout çözümündeki Imagine Communications Nexio+ AMP yazılım tanımlı medya sunucular, hem ana hem de yedek kurulumda altı adet HD kayıt kanalı sağlıyor. Imagine Communications’ın mikro hizmetler tabanlı Versio bütünleşik playout platformu HD klipleri UHD yayın için çevirirken, yedek Versio IOX sistemleri UHD iş akışının yüksek bant genişlikli veri depolama gereksinimlerini destekliyor. Imagine Communications sistemini tamamlayan True Visions’ın mevcut Platinum VX yönlendiricisi, canlı UHD sinyaline geçmek için kullanılıyor, ve D-Series playout otomasyonu yüksek kapasiteli medya ortamının kare hassasiyetinde denetlenmesini sağlıyor. 

True Visions Mühendislik Direktörü Roengrit Sereejumroenrojin şunları söyledi: “Tayland’da çok güçlü bir işletmemiz var ve spor, sinema, eğlence ve haber alanlarında en iyi hizmetleri veriyoruz. Abonelerimizin beklentileri çok yüksek. Futbolun içinde olmak istiyorlar ve Ultra HD onlar için olayı canlandırmanın yollarından birisi.”

“Imagine Communications ile B.E.C. Ultra HD’nin sıra dışı kalitesini sunmamız için mevcut otomasyonlu playout ortamımızı güçlendirmemizi sağlayan bir çözüm tasarladılar. Dahası, açılış töreninden önce teknik ekiplerimizin prova yapabilmeleri için zamanında kurup test ettiler. İzleyiciler sunduğumuz görüntülere hayran oldular.”

Imagine Communications ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 283 54 39 numaralı telefondan Bilgipark’ı arayabilirsiniz.