Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Panasonic 4K Sinema Kameraları Netflix Programında
Panasonic 4K Sinema Kameraları Netflix Programında
20.11.2018 17:17

Panasonic’in tüm 4K sinema kameraları serisi, dünyanın önde gelen internet eğlence hizmeti firması Netflix tarafından Post Technology Alliance olarak onaylandı.

Post Technology Alliance logosu sanatçıların ve tesis işletmecilerinin bir ürünün bugün Netflix yayın teknik özelliklerine uygun olduğundan ve gelecekte de prodüksiyon ve post prodüksiyon sektörlerinin değişen ihtiyaçlarına hizmet vermeye devam edeceğinden emin olmalarını sağlıyor. 

Post Technology Alliance logosu Panasonic VariCam 35, VariCam LT, VariCam Pure ile EVA1 kameralara verildi. Bu kameralar, Ozark, 13 Reasons Why, Orange is the New Black, Better Call Saul ve Arrested Development gibi çok sayıda orijinal Netflix dizisinde kullanıldı. 

Kameralar mümkün olan en iyi performansı vermek için Netflix’in 4K UHD teknik özellik şartlarına ve yüksek dinamik aralığına uygun. Kamera serisi sinematik alan derinliği için 35mm sensöre sahip olup, EVA1 5.7K çözünürlük sunuyor.

Netflix’in çözüm ortaklığı ve bütünleşmelerden sorumlu yöneticisi Chris Fetner şunları söyledi: “Netflix’te yaratıcı çözüm ortaklarımıza güç katmak inanılmaz derecede önemli, ve Post Technology Alliance prodüksiyondan post prodüksiyona kadar kesintisiz bir deneyim oluşturdu. Bu logoyu taşıyan ürünler daha iyi karşılıklı çalışma uyumluluğu ve daha hızlı yeniliklerle sanatçıların enerjilerini asıl önemli olan öykü anlatımına yoğunlaştırmalarını sağlıyor.

Panasonic Avrupa, Orta Doğu, Afrika Yayın ve ProAV Pazarlama Müdürü Sivashankar Kuppusamy görüş bildirdi: “Panasonic’te biz bugün ve yarının prodüksiyon endüstrisinin gereksinimi karşılamayı hedefliyoruz. Kameralarımız sadece geleceğe dönük sinematik iş çıkarmakla kalmayıp, verimliliği de yükseltiyorlar. Daha iyi renk iş akışları, küçük dosya boyutları ve zorlu ışık koşullarında kaliteli çekim özelikleri, eşsiz Dual Native ISO özeliğimiz sayesinde. Yaratıcı insanların eline teknolojiyi sunmak ve öykü anlatıcılığı üzerinde kolayca yoğunlaşmalarını sağlamak konusunda Netflix ile hedeflerimiz ortak.

Panasonic ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 17 00 numaralı telefondan Başarı’yı arayabilirsiniz.