Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JBL One Series 104 Masaüstü Referans Monitörleri
JBL One Series 104 Masaüstü Referans Monitörleri
25.02.2019 18:34

Harman, JBL One Series 104 referans monitörleriyle içerik yaratıcılarına miks ve kurgu sırasında daha iyi sonuçlar için tüm ayrıntıları duyabilme imkanı verme misyonunu başlattı. 70 yıllık JBL Professional mühendisliğinin bir meyvesi olan One Series 104, tepeden tırnağa sınıfındaki en hassas sonik sunumu sağlamak üzere tasarlanan yenilikçi hoparlörler seti sunuyor.

JBL’i kayıt stüdyoları, sinemalar ve canlı konser sahneleri için bir numaralı seçenek haline getiren ses kalitesini küçük boyutlu, uygun fiyatlı, şık bir masaüstü hoparlöre sığdıran JBL 104 Powered Reference Monitor’ler, kayıt yapan müzisyenler, podcast yayıncıları, müzik ve görüntü yapımcılarının yanı sıra keyifli dinleme deneyimi yaşamak isteyen herkes için ideal.

Güvenilir saydamlık

JBL 104 monitörlerle frekans tepkisinde değişimler (coloration) olmadan gerçek netlik ve ayrıntılar duyuluyor. One Series 104 istendiği gibi canlı yüksek frekanslı sesler ve zengin baslar sunuyor. Nötr alçak frekans performansıyla masaüstüne yerleştirmek üzere geliştirildi. Pürüzsüz eksen dışı tepkisi sayesinde iki hoparlör arası geniş bir ideal dinleme alanı (sweet spot) içerisinde dinlenebiliyor.

Küçük boyutta profesyonel performans

Dünyanın en üst düzey kayıt stüdyoları benzersiz aslına sadakat ve performans için JBL Professional monitörlere güveniyor. Harman şimdi bu teknolojiyi bugüne kadarki en küçük boyutunda optimize etti. One Series 104 referans monitörünün yenilikçi koaksiyel sürücü tasarımındaki yüksek frekanslı sürücü ile aynı hizadaki ince işçilikli bas hoparlörü konisi, masaüstünden masaüstüne, odadan odaya en nötr, tutarlı ve hassas ses için kusursuz tepki, sıra dışı ayrıntı ve etkileyici eksen dışı performans sunuyor. Kabinin incelikle tasarlanan alçak frekans portu, sürücüyle birlikte çalışarak tüm dinleme düzeylerinde doğru bas sağlıyor. 60 Hz’e kadar inen alçak frekans, bir bas hoparlörü olmadan bile etkileyici bas sesler veriyor. 

Güçlü ve net ses

JBL 104 referans monitörleri yüksek ses çalma düzeylerinde bile yüksek performans sunuyor. Bu performans, her hoparlör başına 30 Watt güç dağıtan net, bütünleşik 60 Watt Class D yükseltme ile başarılıyor. Verimli tasarımlarıyla One Series 104 hoparlörler, aynı sınıftaki diğer monitörlerde oluşan bozulma olmadan 14dB SPL’ye (tepe) sürülebiliyor. 

Oturumlarda kolaylık

One Series 104 referans monitörleri modern yapımcılık tarzı düşünülerek tasarlandı. JBL’e yeni, zarif bir görünüm kazandırsa da, yaratıcı ses uzmanları küçük boyutunda efsanevi JBL sesini en küçük çalışma alanlarında elde edebiliyorlar. Ön paneldeki ses kontrolü gibi akıllı özellikler, ideal dinleme alanından çıkmadan kolayca seviye ayarları yapmaya imkan veriyor, ön paneldeki kulaklık jakı hoparlörlerin sesini otomatik olarak keserek tek bir kolay adımda yalıtım sağlıyor. Çift ¼ inç dengeli ve tek 1/8 inç dengesiz TRS girişleri, çok geniş çeşitlilikte kaynağa izin veriyor.

  • Ana ve genişletme hoparlörü tek sette satılır
  • Bütünleşik 19 mm yumuşak kubbeli HF sürücülü koaksiyel 4.5 inç dış hatlı LF sürücü
  • Eş yükseltili alçak frekans portu
  • Bütünleşik 60 Watt Class D güç yükselteci
  • Akustik olarak masaüstü için optimize edildi
  • Üç giriş seti ile profesyonel donanımlara, kişisel müzik çalarlara ve amatör aygıtlara bağlantı
  • Kablolamayı ve karmaşayı azaltmak için ana monitörde genişletme monitörü için hazır elektronik devre
  • Ön panelde ses şiddeti kontrolü
  • Bütünleşik güç kaynağı.

JBL ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 312 24 24 numaralı telefondan Ertekin’i arayabilirsiniz.

 

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.