Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Bauhaus Festivali Açılışı ARRI Kameralarla Çekildi
Bauhaus Festivali Açılışı ARRI Kameralarla Çekildi
26.02.2019 11:43

Bauhaus’un yüzüncü yılının kutlandığı Berlin Akademie der Kuenste’deki açılış töreni, dört ARRI AMIRA ve iki ALEXA Mini ile çekilerek, Arte Concert üzerinde canlı görüntü akışı yapıldı, birkaç gün sonra da Berlin’deki bir sinema salonunda gösterildi. Institut fuer Bildbewegung’un (IFBBW) yapımında Ruptly yayın teknolojisini kullandığı tören için Yönetmen Thomas Janze, bir Blackcam sistemi üzerine kurulu dört adet ARRI AMIRA, iki de ALEXA Mini kamera kullandı.

Önce sadece Arte Concert sitesinde canlı görüntü akışı olarak yayınlanması istenen törenin daha sonra sinemada gösterimi de istenince, Yönetmen Janze güçlü, düşük gürültülü kameralar kullanmak zorunda olduğunu anladı ve ARRI AMIRA ile ALEXA Mini üzerinde karar kıldı. 

Berlin Akademie der Kuenste’deki yerel koşullar, kapının önüne bir OB aracı koymayı gerektirdi. Ekip bunun için Ruptly ile çalışmayı tercih netti ve Qvest Media tarafından kurulan, ses ve haberleşme teknolojisini Riedel’in sağladığı, fiber optik bağlantılı dört adet ARRI AMIRA kameralı bir yüksek kaliteli Mercedes Sprinter kullandı. Janze bir sahne üzeri oynar başlı ışık kaynağı ile bir mobil, uzaktan kumandalı Blackcam kamera robotik sistemi istedi, iki küçük ALEXA Mini’yi bunun üzerine monte etti. Birlikte iyi çalıştılar. Küçük, sarsıntısız, güvenilir ALEXA Mini, Blackcam sistemi için ideal. 

Ruptly ekibi ve IFBBW kurulumu çok hızlı gerçekleştirdiler. Provalar sırasında çekim ekibi işleri öğrendi ve kurulumu sonlandırdı. Atmosfer rahattı. Yönetmen Thomas Janze, Michael Wollny ve diğer müzisyenler, teknisyenlerin ve organizatörlerin bu kadar kısa sürede kurulumu bitirmelerine şaşırdıklarını vurguladılar. Herkes işini iyi biliyordu. Thomas Janze, Blackcam operatörü Marc Hennicke’nin sanatsal kadrajlarını ve uzun odak mesafelerinde bile keskin hatlı görüntüleri korumasını takdir ettiğini belirtti. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20 numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Fotoğraflar: Kolja Skrzypczynsky