Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Sony VENICE Kamera, İstanbul’da Uygulamalı Olarak Tanıtıldı
Sony VENICE Kamera, İstanbul’da Uygulamalı Olarak Tanıtıldı
21.03.2019 12:24

Sony, 27-28 Şubat tarihlerinde; sinema profesyonellerinin favorisi haline gelen, ileri görüşlü Full Frame sensör ve olağanüstü renk derinliği özellikleriyle kullanıcı dostu kullanım özelliklerine sahip VENICE kamerayı Polonyalı Görüntü Yönetmeni Radek Ladczuk ve Sony Ürün Uzmanı Daniel Listh’in katılımıyla İmaj Studio’da uygulamalı olarak tanıttı. Kameranın esnekliğini artıracak birçok yeni özellik sunan V3.0 yazılımı ve Extension Kit de Türkiye’de ilk kez tanıtıldı.

Görüntü yönetmenleri tarafından yine görüntü yönetmenleri için tasarlanan bir sinema kamerası olan VENICE 100 yılı aşkın süredir fotoğrafçılıkta bir temel olan, klasik 36x24 mm boyutlara sahip yepyeni bir Full Frame sensör içeriyor. Özel olarak birinci sınıf sinematografi için tasarlanan bu sensör, 6048x4032 maksimum çözünürlüğe kadar görüntü yakalayabiliyor. Değiştirilebilir görüntüleyici modları sayesinde VENICE, tam bir yaratım özgürlüğü için daha önce görülmemiş sayıda sinematik en-boy oranını destekleyebiliyor. Kullanıcı dostu tasarımı, net ve basit menü kullanımı ile dayanıklı, güvenilir yapısıyla VENICE; kameraya değil, film çekmeye odaklanmayı mümkün kılıyor.

Sony’nin yeni nesil film kamera sistemi olan VENICE, dünya çapındaki sinema profesyonelleri tarafından kısa sürede büyük beğeni topladı. İleri görüşlü Full Frame sensör, olağanüstü renk bilimi ve kullanıcı dostu kullanım özelliklerine sahip kamera İstanbul’da bir uygulamalı etkinlikle tanıtıldı. Beyoğlu’ndaki İmaj Studio’da düzenlenen workshop’ta katılımcılar Sony VENICE kamerayı uygulamalı bir oturumla yakından inceleyip “Sala Samobojcow. Hejter” filminin çekimlerinde VENICE kamerayla yaşadığı deneyimleri ve verdiği yaratıcı kararları Radek Ladzcuk’tan dinleme fırsatı yakaladılar.

Çift ISO, dahili ND filtreler, yeni menü ve diğer özeliklerin setteki işleyişi konusunda deneyimleme imkânının sunulduğu etkinlikte VENICE kameranın esnekliğini arttıracak birçok yeni özelliğe sahip V3.0 yazılımı ile Extension Kit de Türkiye’de ilk kez kullanıcılarla paylaşıldı. 

İki gün boyunca süren etkinliğe katılanlar VENICE’in yeni sürümüne ilişkin sorular sordular ve yeni özellikleri deneme şansı buldular. VENICE V3.0 aygıt yazılımı güncellemesi, film yapımcılarından geri bildirimlere paralel olarak VENICE’in yeteneklerini artırıyor ve kameranın kullanıcı gereksinimleriyle beraber geliştirilmesine imkan vererek müşterinin yatırımını geleceğe yönelik koruyor. V3.0 aygıt yazılımı, X-OCN (eXtended tonal range Original Camera Negative) içerisinde yeni bir kayıt profili ekliyor. X-OCT XT adlı bu yeni profil, AXS-R7 portatif bellek kaydediciyle en yüksek kalitede görüntü kaydediyor. VENICE’ten en yüksek, ödünsüz görüntü kalitesi gerektiren yapımlar ve üst düzey görsel efekt çalışmaları için bu yeni X-OCN XT profili, Sony F55RAW dosya boyutuna benzer, son derece ekonomik dosya boyutlarını koruyarak, iş akışını uygun maliyetli ve verimli tutuyor. V3.0 yazılımının özellikleri şöyle:

  • 16-bit X-OCN XT profili, AXS-R7 ile ekonomik veri oranlarında en yüksek resim kalitesini sunar
  • Daha geniş çekim esnekliği için yeni 6K 2.39:1 ve 5.7K 16:9 kamera modları
  • Film yapımcılarının isteği üzerine çeşit anamorfik lensler (x1.25, x1.3, x1.5, x1.8) için ek genişletilmiş oranlar
  • X-OCN 4K 17:9 AXS belleğe / HD MPEG 50 SxS belleğe en fazla 30 saniye Cache REC geçici kayıt sayesinde çekim kaçırmaya son
  • 4K SDI çıkış sağlayan 6G/12G-SDI değiştirilebilen çıkış
  • CBK-WA02 ile tuş fonksiyonları ve menü ayarlarını kablosuz olarak kontrol etme ve değiştirme özelliği.

Sony VENICE kamera hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 425 99 66 numaralı telefondan Ateksis’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.