Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design, Yeni Ursa Mini Pro G2 Kamerayı Tanıttı
Blackmagic Design, Yeni Ursa Mini Pro G2 Kamerayı Tanıttı
27.03.2019 11:26

Blackmagic Design, tamamıyla yeniden tasarlanmış elektronik özelliklerinin ve 15 adımlı dinamik aralıklı Super 35mm 4.6K görüntü sensörünün birleşimiyle, saniyede 300 kareye kadar yüksek kare hızlı çekim yapabilen; ikinci nesil URSA Mini Pro kamera olan URSA Mini Pro 4.6K G2’yi duyurdu. Buna ek olarak URSA Mini Pro 4.6K G2; Blackmagic RAW’ı destekliyor ve harici disklere doğrudan kayıt imkanı için yeni USB-C genişletme portu içeriyor.

Yeni URSA Mini Pro 4.6K G2, orijinal modele kıyasla çarpıcı bir gelişmedir çünkü artık daha hızlı işleme gücü için tamamıyla yeni elektronik özellikler içerir. Ayrıca, 3200 ISO’ya kadar 15 adımlı dinamik aralık ile 4608 x 2592 piksele kadar yakalayan, yeni Super 35mm 4.6K görüntü sensörü de dahildir. 

Buna ek olarak, URSA Mini Pro 4.6K G2; hem film hem de genişletilmiş video modunda Blackmagic RAW görüntüler yakalar. Bu nedenle, üst düzey sinema filmleri, televizyon programları, reklam filmleri ve bağımsız filmlerle birlikte haber yayını, stüdyo ve hatta canlı çok kameralı yapım çalışmaları için kusursuzdur.

Blackmagic RAW; kullanıcılara görsel olarak kayıpsız görüntüler, kapsamlı metadata desteği ve yüksek derecede optimize edilmiş GPU ve CPU hızlandırılmış işleme özelliği sunan devrimsel, yeni nesil bir kodektir. Blackmagic RAW, geleneksel RAW formatlarının kalitesini ve iş akışı avantajlarını birleştirmekle birlikte; standart video kodeklerinin de hızını ve kolay kullanım özelliğini sunar. 

URSA Mini Pro 4.6K G2, on binlerce dolar daha pahalı olan kameralara rakip olacak nitelikte; son derece doğru cilt tonu ve mükemmel, canlı renkler sunan üstün görüntüleme özelliği için Blackmagic Design Generation 4 Color Science kullanır. Blackmagic RAW görüntüleri, azami miktarda renk verisi ve dinamik aralık sunmak için tasarlanmış, özel ve doğrusal olmayan 12-bit alan kullanılarak kodlanırlar. Bu formatlar, CFast veya SD kartlarının yanında, yeni USB-C genişletme portu kullanılarak doğrudan flash disklere de kaydedilebilirler.

URSA Mini Pro 4.6K G2 son derece dayanıklı ve tam özellikli olmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcıların ihtiyacı olan her şeyi, her yerde kullanabilecekleri kadar hafif ve dayanıklı olan, kompakt elde tutulabilir magnezyum alaşımlı bir gövdede barındırıyor. 

URSA Mini Pro 4.6K G2, kameraya giren ışık miktarını hızla düşürmek için IR dengeleme özelliği içeren, doğal yoğunluk (ND) filtrelerine sahiptir. 2, 4 ve 6 adımlı filtreler, kameranın renk ölçümü ile eşleşmek üzere özel olarak tasarlanmıştır. Bu sayede, zorlu ışık koşullarında bile daha fazla özgürlük sağlar. 

URSA Mini Pro 4.6K G2, yüksek kaliteli fotoğraf lensleriyle çalışmayı sağlamak için, değiştirilebilir bir EF lens yuvasıyla gelir. Kamera, büyük sinematik lensler gerektiren üst düzey film veya reklam çekimi için kullanılıyorsa, EF yuvayı çıkartmanız ve opsiyonel PL yuvasıyla değiştirmeniz yeterlidir. 

Hem çift C-Fast 2.0 kaydedici hem de çift UHS-II SD kart kaydedici içerdiğinden, kullanıcılar kendileri için en uygun olan medya türünü seçebilirler. C-Fast kartları, tam çözünürlüklü Blackmagic RAW 12-bit kayıt için ideal iken UHS-II SD kartları ise, düşük maliyetlidir ve yaygın bulunurlar. Bu nedenle, Ultra HD ve standart HD dosyalar için Blackmagic RAW 8:1 veya 12:1 kaydetmek için mükemmeldirler. 

URSA Mini Pro 4.6K G2, harici kayıt için bir SSD gibi aksesuarların ilave edilmesine yarayan, yeni teknolojiye sahip, yüksek hızlı USB-C Expansion Port (genişletme portu) da içerir. Böylelikle kullanıcılar artık, çekime ara vermeden daha uzun sürelerle kayıt yapabilirler. 

URSA Mini Pro 4.6K G2, DaVinci Resolve Studio yazılımının tam sürümünü içerdiğinden, kullanıcılara eksiksiz bir post prodüksiyon çözümü sunar. Bu güçlü yazılım, profesyonel doğrusal olmayan video kurgulamayı dünyanın en ileri renk düzelticisiyle birleştirerek; URSA Mini Pro 4.6K G2 ile çekilen projelerinizi içe aktarmanızı, kurgulamanızı, renk düzeltme yapmanızı, tamamlamanızı ve teslim etmenizi mümkün kılıyor. 

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.