Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Kolombiya’da Üniversite Haber Yapım Sistemi VSN ile Yenilendi
Kolombiya’da Üniversite Haber Yapım Sistemi VSN ile Yenilendi
27.03.2019 18:39

Kolombiya’da bölgesinin Centro Atico adlı en modern görsel-işitsel yapım sistemine sahip olan Javeriana Üniversitesi, VSN sayesinde platformlar arası içerik dağıtımını iyileştirmek için altyapısına ileri teknoloji bütünleştirdi.

Kolombiya’nın başkenti Bogota’daki Pontificia Universidad Javeriana, öğrencilerinin görsel-işitsel yapımcılıktaki yaratıcılıklarını teşvik etmek amacıyla mevcut teknolojik çözümlerini VSN teknolojili eksiksiz bir haber yapım sistemiyle bütünleştirerek, çok platformlu ortamlarda, farklı HD görüntü formatlarıyla ve çeşitli içerik çekim kaynaklarıyla (profesyonel kameralar, cep telefonları, internet vb.) çalışmaya hazır hale geldi. Yenilenen altyapıyı her gün binden fazla öğrenci kullanacak. Projenin ana unsurunu oluşturan VSN VSNExplorer MAM, iş akışı uyarlama, hiyerarşik izin sistemleri, çok formatlı ortamlar ve üreticilerin karşılaştıkları sistemlerle (Adobe Premier ve Sony Vegas) bütünleşme gereksinimlerini karşılamak için vazgeçilmez bir çözüm. Bu şekilde çözüm Centro Atico’nun gereksinimlerine en uygun içerik yönetimine sahip olmasını garantilerken, gelecekte de bu altyapıya başka çözümler ekleme ve ölçeklendirme olanağı sunuyor. VSNExplorer MAM ile birlikte projede haber sistemi tamamen güncellendi. Donanım ve yazılım yenilendi. Çözümde akış ve haberlerin klasik yayın veya sosyal ağlara yönelik yaratılması için NRCS olarak aynı anda 15 Ross Inception sistem lisansı; yapım odasını otomasyonlu hale getirmek, iki giriş kanalı ile iki çıkış kanalını denetlemek için stüdyo playout olarak VSNLivecom; NRCS arabirimi içerisine VSNExplorer’ın PAM ve MAM modüllerinin gelişmiş özelliklerini katmak için %100 HTML5 VSN web eklentisi; ve VSN web yayın sistemi Wedit bulunuyor. Bütün bu sistemlerle bütünleştirilen Brainstorm’un Aston 3D karakterleri ve grafikleri sistemi, daha sonar üniversitenin farklı yayın platformlarına dağıtım ve yayın için şablonlarla grafikler atanmasına da olanak sağlıyor. 

Centro Atico’ya kurulan sistem sayesinde öğrenciler en gelişmiş ve mezuniyetlerinden sonar karşılaşacaklarına en benzer haber yapım araçlarına kavuştular. Artık tek bir arayüzden kurgudan yapıma kadar haberlerin yaratımı ve yapımı için gereken tüm işlevlere erişebiliyorlar. 

Bir HTML5 web arayüzünde eksiksiz bütünleşme ile sosyal ağlar ve üçüncül ekranlarla daha iyi bütünleşme sayesinde artık Pontificia Universidad Javeriana muhabirlik ve görsel-işitsel yapım alanlarındaki derslerinde dijital ve verimli bir öğretim ortamı sunuyor. 

VSN ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 343 13 68 numaralı telefondan Baran Bilişim’i arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.