Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > JVC ProHD Studio 4000 ile Canlı Haberler İnternette
JVC ProHD Studio 4000 ile Canlı Haberler İnternette
28.03.2019 11:22

Acil haberlerin canlı internet yayını Cleveland-Akron piyasası için yeni bir şey değil, ama WOIO izleyicilerine sadece bir görüntü sinyalinden daha fazlasını sunmak istedi. Raycom Media’nın sahip olduğu alt firması CBS, JVC Professional Video’nun yeni ProHD Studio 4000 canlı yapım ve görüntü akış stüdyosunu kullanarak OTT medya platformları için eksiksiz denetim odasının daha küçük ve uygun maliyetli bir versiyonunu sağlıyor. 

WOIO ilk gün sistemi aynı gün iki etkinliği canlı yayınlayarak kullanmaya başladı; Akron’da bir basın konferansı ile Cleveland mahkeme salonunda bir katilin cezalandırılması. İstasyonun web sitesi, mobil uygulaması ve Facebook Live’da paylaşılan prodüksiyon, aynı anda çift kutuda görüntü, grafikler, muhabirden telefonla yorum ve izleyicilerin bir haber yayınından bekledikleri diğer unsurlar içerdi.

Bağımsız çalışan ProHD Studio 4000, WOIO’nun haber odasında duruyor. Yapım çalışma alanının önünde tavandan özel amaçlı bir JVC KY-PZ100 robotik PTZ ağ görüntü yapım kamerasının asılı olduğu odada sistem operatörü kameraya konuşan sunucu olarak da görev yapabiliyor. Operatörün arkasındaki 70 inçlik bir LCD monitör, bir video arka perdesi olarak hizmet veriyor, ve çalışma alanının iki yanındaki geri çekilebilen ipler, canlı yayın sırasında personelin kameranın önünde yürümesini engelliyor. 

ProHD Studio 4000’in dört girişinden ikisi PTZ kamerası ve bir NDI kaynağına ayrılırken, diğer ikisi istasyonun yönlendiricisiyle erişilen içerik için kullanılıyor. Bir web yayını sırasında sistem operatörü grafikler, bug, ilgili arşiv çekimleri, canlı Skype sinyalleri ve web sayfaları ekleyebiliyor ve ses düzeylerini ayarlayabiliyor.

WOIO asistan haber direktörü Brian Sinclair’e göre yeni sistem üzerindeki eğitim çok kolaydı, ve operatörler dokunmatik ekran arayüzüne hızla adapte oldu. Klasik bir kontrol paneli yok ve bir klavye ile fare sadece istasyonun ENPS sisteminde içerik aramak ve CG grafik yazmak için kullanılıyor. WOIO ikinci bir dokunmatik ekran eklediği için operatörler ayrı bir bilgisayarla istasyonun sanal yönlendirici kontrol paneline kolayca erişebiliyorlar. 

JVC ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilirsiniz.