Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > DHA 2019 Yerel Seçimlerini Zixi Broadcaster ile Takip Etti
DHA 2019 Yerel Seçimlerini Zixi Broadcaster ile Takip Etti
20.04.2019 12:06

2017 yılından bu yana Zixi Broadcast video stream çözümü kullananan Demirören Haber Ajansı aylık kapasitesini geçici olarak 1TB’tan 2TB’a yükselterek 2019 yerel seçimlerini Zixi Broadcaster ile takip etti ve en doğru bilgi akışını abonelerine en hızlı biçimde ulaştırdı. Peki nedir bu Zixi Broadcast, yakından tanıyalım: 

JVC - Zixi - Avmeda ortak çözümü: Yayın kalitesinde video aktarımı ve hızlı, pratik iş akışı

İnterneti yayın kalitesinde canlı video aktarımı için şekillendiren Zixi yazılımları özellikle haber ajanslarının değişen iş akışındaki yeni tercihi. Haber ajansları ve haber kanalları gibi video akışının acil ve kritik önemde olduğu işletmeler, her an ve her türlü mobil cihaz ile (akıllı telefonlar, tabletler veya laptop bilgisayarlar vb.) paketlenmiş içerikleri göndermek ve Server’lara erişmek istiyorlar. Tam bu noktada Zixi Broadcast On Air Mobile yazılımı ihtiyaca uygun olarak, aynı anda birçok cihaza kurulu mobil uygulama sayesinde, pek çok farklı noktadan canlı video aktarımına olanak tanıyor.

Zixi aynı zamanda JVC’nin GY-HM200, GY-HM250, GY-HM660, GY-HM850 ve yeni GY-HC900 gibi Wi-Fi ve 4.5G ile uyumlu hareketli muhabir kameralarını da destekliyor. Bu kameralar ile haber ajansı merkezindeki Server’lara kolaylıkla yüksek kalitede ve aynı anda birçok farklı noktadan görüntü aktarımı sağlanıyor. İhlas Haber Ajansı (İHA) ve Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından JVC’nin GY-HM200, GY-HM650 ve 660 kameraları ile kullanılmakta olan sistemde, istenirse Avmeda Stream to HD-SDI yazılım yardımı ile canlı aktarılan veya önceden Server içine kaydedilmiş görüntüleri HD-SDI video çıkışlara yönlendirmek de mümkün. Avmeda Stream to HD-SDI yazılım Blackmagic, Matrox, Bluefish vb. tüm video kartlar ile uyumlu çalışarak bu yönlendirmeyi multiviewer formatında işliyor.

Zixi Broadcaster hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için 0216 576 94 85 numaralı telefondan Avsistek’i arayabilir veya avsistek@avsistek.com.tr elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.