Reklamı Kapat
Anasayfa > Makaleler > Marsis Newsroom Hızlı ve Kolay Kullanımlı Üst Düzey Haber Otomasyonu
Marsis Newsroom Hızlı ve Kolay Kullanımlı Üst Düzey Haber Otomasyonu
18.05.2019 11:28

Ülkemizde Haber Global televizyonu tarafından tercih edilen ve beğeni toplayan Marsis Newsroom, günümüzün 7/24 habercilik esasına dayalı, karmaşık haber iş akışlarını kolay kullanılır hale getirmek için tasarlanmış yeni nesil, üst düzey haber otomasyon yazılımı. Tamamen web tabanlı basit ve hızlı bir kullanıma sahip. Uluslar arası bir çok haber kanalı ve ajansının yanı sıra Facebook, Twitter gibi popüler sosyal medya ağlarla da entegre çalışıyor. Marsis  Newsroom aynı zamanda yayıncılık standartlarına uygun tüm playout, karakter jeneratörü, prompter vb.  sistemlere de kolaylıkla uyum sağlıyor. 

Kullanıcı dostu arayüz

Marsis News, kullanıcı dostu arayüzü ile kritik haber operasyonlarının altından başarıyla kalkıyor. Son derece basit ve sade tasarımı ile istenen ajanstan anlık haberleri takip ediyor ve çok hızlı bir biçimde haber girişi yapabiliyor. Bölümlere ayrılmış yapısıyla haberin yazılmasından yayına gönderilmesine kadar her aşamanın kolay takibine ve yönetilmesine olanak tanıyor. 

Çok dil ve çoklu lokasyon

Marsis News, çoklu dil desteği ile kullanıcılarına kendi dillerinde ve lokal terimlerde bir kullanıcı arayüzü sağlıyor. Bunun yanı sıra, web tabanlı yapısıyla istenilen her yerde sisteme ulaşmayı ve hızlı bir biçimde haber girişi yapmayı mümkün kılıyor.  

Detaylı aksiyon “log”lama

Gelişmiş “log”lama sayesinde her bir haberin üzerinde yapılan her türlü değişiklik adım adım görülebiliyor. İlgili haberin her hangi bir yazısında ya da medyasında, alt yazısında yapılan değişiklikler bu özellik sayesinde her aşamada görülüyor. Haber geçmişinin tutulmasının yanı sıra her bir kullanıcının sistem üzerindeki her bir işlemi de kayıt altında tutuluyor. 

Entegrasyon

Marsis News bir çok uluslararası ve yerel haber ajansı ile entegre çalışıyor. Türkiye’de DHA ve IHA, yurtdışında  Reuters, Associated Press vb. ajansları ile entegre bir biçimde çalışmakta. Marsis Newsroom doğal olarak, Marsis Playout, Marsis CG, Marsis MAM gibi diğer Marsis ürünlerinin yanı sıra başka markaların ürünleri ile de MOS arayüzü desteği ile kolayca entegre olabiliyor. 

Anlık karakter jeneratörü kontrolü

Marsis Newsroom sistemine entegre olan herhangi bir karakter jeneratörü, Marsis Newsroom üzerinden kontrol edilebiliyor. Haber girişi yapan kullanıcılar için özel tasarlanmış bu arayüz sayesinde hızlı bir biçimde son dakika, pano vb. alt yazılar anında yayına çıkabiliyor. Yayına gönderilen her bir KJ içeriği de ayrıca “log”lanabiliyor. 

Kullanım alanları

Haber kanalları: Marsis Newsroom özellikle haber kanalları için dizayn edilmiş bir otomasyon yazılımı. Diğer Avmeda ürünlerinin yanı sıra farklı markaların ürünleriyle de entegre çalışabiliyor. 

Ulusal TV kanalları: Ulusal TV Kanallarının ana haber veya ara haber bültenlerinin yönetilmesi için uygun yapı sunuyor. 

Haber ajansları: Marsis Newsroom haber kanallarının yanı sıra haber ajanslarının haber oluşturma ve dağıtımı için de uygun bir haber otomasyon yazılımı.

Üniversite kanalları: Üniversitelerin medya ve habercilik bölümlerinin yanı sıra kapalı devre yayın yaptıkları kanallarında da haber otomasyonu olarak kullanılıyor. 

Spor kanalları: Spor kanallarının, spor haberlerini oluşturma ve yönetmelerinde etkin olarak kullanılabilir.

Haber web siteleri: Haber kanallarının yanı sıra, haber sitelerinin haber yönetimi ve akışını düzenlemek için de kolaylıkla kullanılabilir.

Marsis Newsroom haber otomasyon yazılımı hakkında ayrıntılı bilgi almak için Avsistek’i 053 567 64 63 numaralı telefondan arayabilir veya bize info@avsistek.com.tr elektronik posta adresinden ulaşabilirsiniz.


Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.
En Çok Okunanlar
Dergi