Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Blackmagic Design Yeni Ursa Mini Pro G2 Kamerayı Tanıttı
Blackmagic Design Yeni Ursa Mini Pro G2 Kamerayı Tanıttı
27.05.2019 11:06

Blackmagic Design, tamamıyla yeniden tasarlanmış elektronik özelliklerinin ve 15 adımlı dinamik aralıklı Super 35mm 4.6K görüntü sensörünün birleşimiyle, saniyede 300 kareye kadar yüksek kare hızlı çekim yapabilen; ikinci nesil URSA Mini Pro kamera olan URSA Mini Pro 4.6K G2’yi duyurdu. Buna ek olarak URSA Mini Pro 4.6K G2; Blackmagic RAW’ı destekler ve harici disklere doğrudan kayıt imkanı için yeni USB-C genişletme portu içerir.

Yeni URSA Mini Pro 4.6K G2, orijinal modele kıyasla çarpıcı bir gelişmedir çünkü artık daha hızlı işleme gücü için tamamıyla yeni elektronik özellikler içerir. Ayrıca, 3200 ISO’ya kadar 15 adımlı dinamik aralık ile 4608 x 2592 piksele kadar yakalayan, yeni Super 35mm 4.6K görüntü sensörü de dahildir. Bu kullanıcıların; tam sensör 4.6K görüntüleri saniyede 120 kareye kadar hızlarda, pencereleme (windowed) modunda DCI 4K’yı saniyede 150 kareye kadar hızlarda ve standart pencereleme modunda 1080 HD’yi de saniyede harika 300 kare hızında kaydetmelerini sağlıyor. Bu da URSA Mini Pro 4.6K G2’yi, biçimlendirilmiş hızlı aksiyonlu belgesel çalışmaları, doğa fotoğrafçılığı, spor etkinlikleri ve daha fazlası için ideal kılıyor.

Buna ek olarak, URSA Mini Pro 4.6K G2; hem film hem de genişletilmiş video modunda Blackmagic RAW görüntüler yakalar. Bu nedenle, üst düzey sinema filmleri, televizyon programları, reklam filmleri ve bağımsız filmlerle birlikte haber yayını, stüdyo ve hatta canlı çok kameralı yapım çalışmaları için kusursuzdur.

Blackmagic RAW; kullanıcılara görsel olarak kayıpsız görüntüler, kapsamlı metadata desteği ve yüksek derecede optimize edilmiş GPU ve CPU hızlandırılmış işleme özelliği sunan devrimsel, yeni nesil bir kodektir. Blackmagic RAW, geleneksel RAW formatlarının kalitesini ve iş akışı avantajlarını birleştirmekle birlikte; standart video kodeklerinin de hızını ve kolay kullanım özelliğini sunar. Blackmagic RAW ile kullanıcılar, 12:1’e kadar sıkıştırma seviyelerini seçebilir ve buna rağmen sinema filmleri, belgeseller ve yayın programları için kullanılabilen büyüleyici görüntüler elde edebilirler. 12:1 gibi Blackmagic RAW ayarları, kullanıcıların kameradan en yüksek kare hızlarını çıkarmaları açısından önemlidir ve bu sebepten, ancak Blackmagic RAW profesyonel sonuçlar için yeterli kaliteyi muhafaza edebilecek yüksek kare hızlarını sağlayabilir.

URSA Mini Pro 4.6K G2 ayrıca, onbinlerce dolar daha pahalı olan kameralara rakip olacak nitelikte; son derece doğru cilt tonu ve mükemmel, canlı renkler sunan üstün görüntüleme özelliği için Blackmagic Design Generation 4 Color Science (renk bilimi) kullanır. Blackmagic RAW görüntüleri, azami miktarda renk verisi ve dinamik aralık sunmak için tasarlanmış, özel ve doğrusal olmayan 12-bit alan kullanılarak kodlanırlar. Bu formatlar, CFast veya SD kartlarının yanında, yeni USB-C genişletme portu kullanılarak doğrudan flash disklere de kaydedilebilirler.

URSA Mini Pro 4.6K G2 son derece dayanıklı ve tam özellikli olmak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcıların ihtiyacı olan her şeyi, her yerde kullanabilecekleri kadar hafif ve dayanıklı olan, kompakt elde tutulabilir magnezyum alaşımlı bir gövdede barındırıyor. Kritik çekim bilgilerinin izlenmesi için harici yüksek görünürlülük sağlayan arkadan aydınlatmalı bir LCD durum ekranı, sette harici bir monitöre gereksinim duymadan çekimleri gözden geçirmek için açılır dokunmatik ekran, 12G-SDI gibi profesyonel bağlantılar, XLR ses, dahili yüksek kaliteli stereo mikrofonlar ve daha nicesine sahiptir. Ayrıca, güç kaynağı da dahil olmak üzere, kameradaki her bir kontrolün bir yedeği vardır. Böylece kamera, sahada herhangi bir arıza yapsa bile çalışmaya devam eder.

URSA Mini Pro 4.6K G2’nin yayın kamera tasarımı, kullanıcılara en önemli kamera ayarlarına doğrudan erişim sağlayarak; kameranın gövdesinde güçlü harici kontrol butonları, anahtarlar, döner düğmeler ve kadranlar sunuyor. Kontroller, hatırda kolay kalacak mantıksal bir şekilde düzenlenmiştir, böylelikle görüntü yönetmenleri; butonlara bakmak, menüler arasında gezinmek ya da gözlerini çekimden ayırmak zorunda kalmadan kamerayı kullanabilirler. URSA Mini Pro 4.6K G2 ayrıca; zaman kodu, örtücü ve mercek ayarları, batarya, kayıt durumu ve ses seviyeleri gibi önemli bilgileri gösteren, yüksek görünürlüklü bir durum ekranı içerir. Durum ekranı, arkadan aydınlatma özelliği taşır ve hem düşük ışıklı stüdyolarda hem de dışarıdaki gün ışığında net bir şekilde görünmek üzere tasarlanmıştır.

Blackmagic Design ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 222 45 02 numaralı telefondan MediaCast’ı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.