Reklamı Kapat
Anasayfa > Haberler > Yeni ARRI Kurtağzı Plakalar ve Köprü
Yeni ARRI Kurtağzı Plakalar ve Köprü
29.05.2019 09:51

ARRI mevcut Bottom Dovetail Plate ve Studio Bridge Plate ürünlerinin özeliklerini zenginleştirdiği yeni modellerini sunuyor. Pro Camera Accessories ürün grubundaki bu yeni aksesuarlar, ARRI ve diğer firmaların profesyonel çok yönlü kullanımını çeşitlendiriyor.

Bottom Dovetail Plate Plaka

ARRI Bottom Dovetail Plate kurtağzı plakalar çeşitli yapılandırmalara hitap edebilmek için dört farklı boyuta sahip; 150mm, 300mm, 450mm ve 600mm. Alüminyum alaşımdan üretilen tüm plakalar hafif ama sağlam olacak şekilde tasarlandı. Plakanın iki ucundaki çıkarma butonları, kameranın hem ön hem de arka uçtan plakanın üzerine kolayca takılmasını ve çıkarılmasını sağlıyor. İki yandaki birer yiv, gerektiğinde fazladan güvenlik sağlıyor ve iki durdurma vidası gerekli olmadıklarında kendi yerlerinde güvenle duruyorlar. Her plakadaki çok sayıda ¼-20 inç ve 3/8-16 inç montaj deliklerine, O’Connor 2060, O’Connor 2575, O’Connor 120EX ve Sachtler Cine 30 hidrolik kamera kafaları takılabiliyor. 

En kısa ARRI Bottom Dovetail Plate olan 150mm/6”, kamera el arabaları, araba yuvaları, Steadicam ve dengeleme gereken her türlü uygulama için ideal. Minimum dengeleme gereken tüm prime lensler için standart plaka 300mm/12”. 450mm/18” plaka biraz daha fazla dengeleme gereken küçük ve orta boy zoom lensleri için mükemmel. Son olarak maksimum dengeleme gerektiren büyük ve ağır zoom lensleri ile çalışırken ideal çözüm 60mm/24” boyutlu plaka. 15mm Studio veya 19mm Studio için ön taraftaki çubukları sabitlemek için ek bir çubuk desteği mevcut.

SBP-1 Stüdyo Köprü Plakası

Stüdyo köprü plakaları sayesinde kameralar mükemmel denge için alt kurtağzı plakaları üzerine sabitlenebiliyorlar. 15mm ve 19mm modelleri olan yeni SBP-1, farklı boyutlarda çubuklarla kullanılabiliyor. Diğer köprü plakalarından farklı olarak SBP-1 her konumda yukarıdan takılarak, arkadan veya önden kaydırma gereksinimini ortadan kaldırıyor; kaydırma konumunun içerisine otomatik olarak kilitleniyor. Kolun öne itilmesi plakayı güvenle sabitliyor ve ekstra kilit kolu SBP-12in yanlışlıkla alt plakadan çıkmasını engelliyor. Sağ taraftaki dönmeyi engelleyici bacaklar için delikli ARRI 3/8-16 inç arabirim, ilave aksesuarlar takmaya izin veriyor. SBP-1 plakanın altındaki bağlantı vidaları, dört farklı aletle (HEX 4, HEX 5, HEX 5/32, düz kafalı tornavida) ile ayarlanıyor. 

ARRI ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi için 0212 358 45 20  numaralı telefondan Linka’yı arayabilirsiniz.

Yorum Yap
Yorumunuz :
Kalan: 250  
Adınız :
E-Posta Adresiniz :
Yorumlar
Şu an yorum bulunmamaktadır.